KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Do końca kwietnia stosowne dane do spisu możemy podać samodzielnie. O tym mówilismy w najnowszym odcinku Srebrnych Katowic!

W pierwszej fazie spisu powszechnego, seniorzy są szczególnie narażeni na próby oszustw wykorzystujących fałszywe strony internetowe „oferujące” udział w spisie. Policja przestrzega: uważajmy na wszystkie komunikaty przychodzące z niesprawdzonych źródeł: e-maile, SMS-y i tym podobne.

Warto wiedzieć, że…

do systemu Głównego Urzędu Statystycznego logujemy się wyłącznie poprzez autoryzowaną stronę www.spis.gov.pl. A jakich pytań należy się spodziewać? Ten temat poruszymy również w odcinku.

Kolejny etap spisu powszechnego

Rozpocznie się po majówce do osób niespisanych będą dzwonili bezpośrednio rachmistrzowie z GUSu. Oszuści mogą wtedy próbować wyłudzać dane osobowe. Każdy uczestnik spisu ma prawo zweryfikować tożsamość swojego rozmówcy. Wystarczy poprosić o jego imię, nazwisko i numer legitymacji. Można je sprawdzić dzwoniąc na infolinię spisową i zalecamy to zrobić przed udzieleniem jakichkolwiek informacji.
Jeśli sytuacja związana z pandemią na to pozwoli, niewykluczone będą także bezpośrednie wizyty rachmistrzów w domach osób, które do tej pory nie wzięły udziału w spisie. Oszuści, mogą podszywać się pod rachmistrzów. Pamiętajmy, że prawdziwi rachmistrzowie nie mogą robić zdjęć naszym dokumentom, prosić o jakiekolwiek opłaty czy prosić o zalogowanie się do systemu spisowego poprzez bank.

Więcej informacji, porad oraz ciekawostek w premierowym odcinku Srebrnych Katowic! Premiera programu w każdy piątek o godzinie 8:20.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Katowicka Złota Rączka w akcji!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close