KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: podsumowanie działań organizowanych w Wigilię

Po krótkiej – noworocznej przerwie, „Srebrne Katowice” wracają na antenę Telewizji TVS! Zobaczcie jakie tamty poruszymy w tym odcinku!

Wigilia

W pewnych okolicznościach pomaganie to nie jest łatwa sprawa. Tak było w przypadku organizowanej co roku w Katowicach Wigilii dla osób starszych, samotnych i potrzebujących. Zamiast tradycyjnego spotkania, wolontriusze rozdawali paczki osobom, które zgłosiły się wcześniej przez telefoniczną  infolinię.

Operacja była szeroko zakrojona. Oprócz Katowic około tysiąca wolontariuszy dotarło w Wigilię do domów w kilkunastu miastach Śląska i Zagłębia. Wigilia w takiej wersji była sporym wyzwaniem logistycznym, ale chętnych do pomocy nie brakowało.

Sklep Socjalny w Katowicach

Fundacja Wolne Miejsce, wraz z samorządem Katowic, stoją za inicjatywą pierwszego w Polsce sklepu socjalnego. Spichlerz został otwarty w Katowicach przy ulicy Tysiąclecia 82 przed miesiącem. Mogą w nim robić zakupy osoby w trudnej sytuacji finansowej, które otrzymają skierowanie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, ale nie tylko. Do zakupów zachęcani są także katowiccy seniorzy.

Dzienne Domy Pomocy Społecznej w Katowicach

Wraz z poczatkiem Nowego Roku zmieniły się zasady funkcjonowania Dziennych Domów Pomocy Społecznej w Katowicach. Katowicki MOPS prowadzi 9 takich placówek. O najistotniejszych zmianach, jakie zaszły w związku z pandemią, możecie usłyszeć w tej audycji „Srebrnych Katowic”.  Jednakże, bieżących informacji najlepiej zasięgać w terenowych punktach MOPS w poszczególnych dzielnicach.

Objawienie Pańskie

W związku z obchodzonym 6 stycznia świętem Objawienia Pańskiego, znanym również jako święto Trzech Króli. W programie, będzie można usłyszeć kilka ciekawostek o symbolice i znaczeniu tego święta w kulturze chrześcijańskiej. Na ten temat wypowie się dr Grzegorz Odoj etnolog i antropolog kultury z Uniwersytetu Śląskiego.

Przypominamy również o tym, że seniorzy mogą uzyskać wsparcie zarówno w zakresie zakupów w sklepie socjalnym, jak i w innych swoich potrzebach korzystając z katowickiego programu wsparcia dla seniorów. Potrzeby można zgłaszać w katowickim MOPS-ie telefonując pod numer Srebrnego Telefonu (32) 251-69-00 codziennie od 7.30 do 15.30. Można też pisać pod adres mailowysenior@mops.katowice.pl

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Jak seniorzy mogą zadbać o odporność w czasie pandemii?

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close