KategoriaKrajOglądaj w TVSRegion

Srebrne Katowice: Seniorze, czy wiesz jak uchronić się przed oszustwami?

Drogi seniorze, czy wiesz jak uchronić się przed oszustwami na wnuczka czy policjanta? Aby się tego dowiedzieć oglądaj „Srebrne Katowice”!

 

 

W najnowszym odcinku „Srebrnych Katowic”, będzie można usłyszeć o popularnych oszustwach dokonywanych na osobach starszych. Dowiecie się dlaczego to oni są najczęstszą ofiarą przestępców oraz w jaki sposób zareagować. Ponadto wspomnimy również o terapiach stosowanych w Domu Opieki Społecznej „Senior Residence” w Katowicach.

Premierowa audycja programu w piątek o 8:20 na antenie TVS!

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Wyłudzanie pieniędzy od seniorów to ciągle popularny temat

Zespół Prewencji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Katowicach ostrzega przed oszustwami i zachęcają do udziału w programie profilaktycznym „Bezpieczna Przystań”. Policjanci zwracają uwagę na metody jakimi posługują się sprawcy. Ponadto przestrzegają by nigdy nie wpuszczać do mieszkania nieznanych osób oraz by nie pożyczać im pieniędzy.

Szczególnie ostrożne powinny być osoby:

  • starsze;
  • samotne;
  • szukające kontaktu z innymi ludźmi.

Program „Bezpieczna Przystań” do tej pory przyniósł wiele korzyści

Zwiększona świadomość seniorów i wyczulenie na tę problematykę, jest z całą pewnością największym sukcesem. Biorąc udział w wyżej wymienionym programie można posłuchać innych osób, wypowiadających się w tym temacie czy zapoznać się z dedykowanymi filmikami instruktażowymi.

„Senior Residence” w Katowicach

Jest to Dom Opieki Społecznej, zapewniający wszelkie niezbędne procedury opiekuńcze, lecznicze, animacyjne oraz rehabilitacyjne. Nieustannie żyje życiem swoich pensjonariuszy, dokładając wszelkich starań, by dobrostan psycho – fizyczny Mieszkańców nie ucierpiał. W tym celu, w ośrodku są organizowane różnorodne terapie.

Bezalkoholowy „Octoberfest”

Zorganizowana biesiada w tym roku odbyła się w mniej licznym gronie, ponieważ było ona skierowane wyłącznie do mieszkańców oraz pracowników placówki. Oczywiście to wydarzenie nie miało być wyłącznie okazją do świętowania. Głównym zadaniem placówki było sprawienie, by senior czuł się potrzebny. O pełnej ofercie zajęć terapeutycznych, możecie poczytać na stronie Domu Opieki Społecznej „Senior Residence”.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi nowościami? Śledź TVS na Facebooku, a także na Instagramie!

Facebook Instagram

ZOBACZ TAKŻE:

Srebrne Katowice: Październik miesiącem seniorów!

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Koronawirus: Od teraz nowa długość kwarantanny! Jest rozporządzenie ministra zdrowia

DTŚ, tunel w Katowicach, zakręt przy Mazaku. Trochę deszczu i mamy plagę wypadków na Śląsku!

Korfanty patronem lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport zmieni nazwę na Korfanty Airport

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Srebrne Katowice: Seniorze, czy wiesz jak uchronić się przed oszustwami?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close