Sport

Strachan nie odda Boruca

– Nie będę w ogóle mówił o tym, czy odejdzie (z Celtiku), czy zostanie. Podpisany kontrakt obowiązuje. Pomijając to, co o Arturze mówi Carlo Ancelotti (menedżer AC Milan), lub ktokolwiek inny, nikt nie zwracał się do mnie w tej sprawie, ani do prezesa klubu – oświadczył Strachan.

– To ja pojechałem do Polski i odkryłem Boruca, a nie Ancelotti, lub ktokolwiek inny. To piłkarz światowej klasy posiadający zdolności, charakter i prezencję. Jeśli do tych elementów dodać talent, to mamy do czynienia z prawdziwą maszyną – zaznaczył. Strachan przyznał zarazem, że Boruc jest ekscentrykiem. Według Strachana Polska jest krajem, w którym wyłaniają się najlepsi bramkarze i tam właśnie należy ich szukać. – Jeśli w Polsce jest ktoś jeszcze lepszy niż Artur, to go znajdziemy – podkreśla.

Na rynku transferowym Boruc wart jest co najmniej 10 mln funtów (ok. 13 mln euro). Według nieoficjalnych doniesień zainteresowanie bramkarzem wyraziły AC Milan i Bayern Munchen. Boruc wystąpi w finale Euro 2008 w Szwajcarii i Austrii, gdzie Polska jest w tej samej grupie, co Austria, Niemcy i Chorwacja.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close