AlarmRegion

Strażacy poparzeni w pożarze w Radziechowach

Pożar wybuchł wczesnym rankiem. Do akcji natychmiast ruszyło 14 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej – w sumie ok. 70 ratowników. W budynku który stanął w domu znajdowało się siedem osób – na szczęście wszystkie samodzielnie opuściły dom. Nic im się nie stało, niestety – ranni zostali strażacy ratujący ich dobytek. Podczas gaszenia zabudowań poparzeni zostali dwaj strażacy z żywieckiej jednostki. Gasili pożar bezpośrednio w budynku, wyposażeni w aparaty tlenowe. Z poparzeniami  pierwszego i drugiego stopnia rąk trafili do szpitala. Ranny został także jeden ze strażaków – ochotników – ma stłuczenie podudzia.

Przyczyny zaprószenia ognia wyjaśnią policja i straż pożarna. Strażakom udało się uratować od spalenia parter domu mieszkalnego i zabudowania gospodarcze wraz z żywym inwentarzem. Straty jednak i tak są ogromne – wstępne oszacowano je na 80 tys.zł.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close