KrajKultura i rozrywkaRegion

Świat słucha polskiego jazzu! 3 mln. odtworzeń utworu Krzysztofa Kobylińskiego

Świat słucha polskiego jazzu! Utwór Krzysztofa Kobylińskiego Impression E Minor odtwarzano na Spotify już ponad 3 mln. razy, a liczba ta wciąż rośnie.

 

Kompozycja

Artyści na całym świecie walczą o utwór, który skupi na sobie uwagę słuchaczy. Nie ma uniwersalnej recepty na taką kompozycję. Udało to się Krzysztofowi Kobylińskiemu. Mieszka i komponuje w Polsce, natomiast przed okresem pandemii, koncertował po całym świecie. Miłośnicy Jego muzyki zamieszkują najdalsze części świata, a ich zainteresowanie polskim artystą jest udokumentowane na portalu Spotify. Utwór Impression E Minor to delikatna, nastrojowa kompozycja Krzysztofa Kobylińskiego. Do nagrania tego już słynnego utworu zaprosił Erika Truffaz, świetnego, francuskiego trębacza jazzowego, którego fanom gatunku nie trzeba przedstawiać. Nagranie zostało zrealizowane w niezwykłym na skalę europejską, klimatycznym Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach, autorskim projekcie Krzysztofa Kobylińskiego. Kiedy utwór trafił na płytę Give Me November, a za pośrednictwem Spotify do masowego odbiorcy, natychmiast zaczął się piąć w statystykach popularności.

Krzysztof Kobyliński (fot. materiały prasowe)
Krzysztof Kobyliński (fot. materiały prasowe)

Na całym świecie

Krzysztof Kobyliński swoich słuchaczy, fanów ma nie tylko w Polsce. Co prawda aktualnie najwięcej z nich, według danych, znajduje się w Warszawie, jednak minimalnie mniej odbiorców Jego twórczości mieszka w Istanbule, New Taipei, ale i bliższym Berlinie, Mediolanie, czy Rzymie. Niewielu polskich artystów może się pochwalić takim zainteresowaniem wśród internetowych słuchaczy poza naszymi granicami, do grona tych niewielu, dołączył właśnie artysta z Gliwic. Polska kultura ma swoich współczesnych ambasadorów, bezsprzecznie jest nim między innymi Krzysztof Kobyliński.

Krzysztof Kobyliński (fot. materiały prasowe)
Krzysztof Kobyliński (fot. materiały prasowe)

Artysta wszechstronny

Krzysztof Kobyliński jest polskim kompozytorem, aranżerem, pianistą, muzykiem zorientowanym w kierunku jazzu, ale subtelnie wciela w swoją twórczość również inne gatunki, takie jak etno, czy nawet muzykę klasyczną. Jest autorem kilkudziesięciu albumów i wersji koncertowych projektów, w których brała udział czołówka polskiej i światowej sceny okołojazzowej. Tworzy muzykę i koncertuje w kilkunastu formatach: Piano Solo, w duetach ze światowymi wirtuozami (m.in. z Erikiem Truffaz, Daniele Di Bonaventurą, Billem Evansem Reut Rivką), w międzynarodowym, autorskim quintecie KK Pearls (skład polsko-izraelsko-ukraińsko-kolumbijski) oraz Krzysztof Kobyliński & Ethnojazz Orchestra .  Jego utwory wykonywali Randy Brecker, Richard Galliano, Mike Stern, Trilok Gurtu i kilkudziesięciu innych artystów. Od strony organizacyjnej Krzysztof Kobyliński jest także twórcą i dyrektorem festiwali PalmJazz, Filharmonia oraz wspomnianego wcześniej – Centrum Kultury Jazovia w Gliwicach. Kreowanie muzyki  jest dla niego indywidualnym procesem, na który wpływają  różne czynniki i elementy otaczającego go świata.

Posłuchaj teraz

Krzysztof Kobliński – utwór Impression E Minor

Krzysztof Kobyliński

facebook

www

źródło: materiały prasowe
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close