KategoriaKrajRegion

Świąteczne uśmiechy od Fundacji „Dr Clown” dla małych pacjentów ze śląskich szpitali

Na radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia dzieci czekają cały rok. Są jednak takie, które nie mogą doświadczyć jej w pełni.

 

Mali pacjenci w szpitalach, którzy nie mogą wrócić do domu. Do nich ze świątecznym ciepłem docierają wolontariusze Fundacji „Dr Clown”. Doktorzy Clowni przekazali ponad 1000 paczek do szpitali dziecięcych i placówek specjalnych na Śląsku.

Sylwestrowa noc z Telewizją TVS!

Pobyt w szpitalu wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi przeżyciami i dużym stresem. Szpital to dla dziecka obce miejsce i nieznajome twarze, to strach i brak poczucia bezpieczeństwa. Tym bardziej teraz, w czasie pandemii, to dziecięce lęki są jeszcze bardziej spotęgowane. Dzieci mają utrudnione kontakt z najbliższymi członkami rodziny, a wiele z nich nie wróci do domu na Święta Bożego Narodzenia. Wolontariusze Fundacji „Dr Clown” od ponad 20 lat wykorzystując dobroczynne właściwości uśmiechu, pomagają odwrócić uwagę małych pacjentów od szpitalnej rzeczywistości, aby te, chociaż na chwile mogły zapomnieć o chorobie. 

– Gdy szpitalne oddziały się zamknęły, by podtrzymać kontakt z pacjentami, aktywnie działaliśmy w mediach społecznościowych nagrywając zabawne filmiki dla dzieci zawierające elementy programu „terapii śmiechem”, a w czerwcu uruchomiliśmy usługę Śmiechofon umożliwiającą dzieciom łączenie się online z Doktorami Clownami na wirtualne wizyty. Przez cały rok aktywnie działaliśmy na rzecz hospitalizowanych dzieci i osób z niepełnosprawnościami ze szpitali i placówek w całym regionie. Mikołajki i Święta Bożego Narodzenia są dla nas kolejną wspaniałą okazją do podzielenia się dobrą energią – mówi Barbara Smolicha, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” na Śląsku. 

Paczki świąteczne trafiły do pacjentów szpitali w m.in. Rudzie Śląskiej, Katowicach, Bytomiu, Gliwicach, Żywcu, Bielsko-Białej, Świętochłowicach, Lublińcu, Rybniku, Jaworznie. Dodatkowo wolontariusze przygotowali listy świąteczne dla dzieci w placówkach. Łącznie Doktorzy Clowni przekażą podarunki do 14 szpitali i 11 placówek na całym Śląsku. Prezenty zostaną rozdane dzieciom przez pracowników szpitali i nauczycieli placówek.

Źr.: mojegliwice.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

GKS Katowice będzie grał mecze na imponującym stadionie. Miasto rozpisało już przetarg

Brutalny napad w Psarach. Bandyci skatowali do nieprzytomności ekspedientkę [WIDEO]

Wszystkie karetki pogotowia będą żółte. Pierwsze cztery są już w Katowicach

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close