RegionWiadomość dnia

Święta idą, a policjanci idą na targ. Ruszają kontrole sprzedawców choinek [ZDJĘCIA]

Zawierciańscy policjanci wspólnie ze strażnikami leśnymi kontrolowali sprzedawców choinek. Oprócz targowisk sprawdzano także leśne szkółki i drogi dojazdowe do lasu. Akcja zapobiegania nielegalnej wycince drzewek potrwa aż do świąt.

 

 

Funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Siewierz wspólnie z dzielnicowymi kontrolowali targowiska, na których nie brakuje handlarzy świątecznymi drzewkami. Mundurowi sprawdzali czy sprzedawcy żywych choinek posiadają odpowiednie dokumenty,  potwierdzające legalność ich pochodzenia.

 

 

Kontrolą objęto także lasy, szkółki leśne i drogi dojazdowe do miejsc, w których może dojść do wycinki i kradzieży choinek. Coraz częściej złodzieje okaleczają drzewa, obcinając czubki i gałęzie, z których potem wytwarzane są świąteczne stroiki. W takich miejscach leśnicy montują zamaskowane kamery, które pomagają w łapaniu złodziei. Zatrzymani amatorzy cudzych choinek muszą liczyć się z mandatem w wysokości do 500 złotych, który mogą wystawić policjanci i strażnicy leśni. Gdy sprawa trafi do sądu kara może być dziesięciokrotnie większa.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close