KrajRegion

Świetne audiobooki od Storytel

Fani literatury kobiecej.

Poszukiwacze przygód.

Nowocześni miłośnicy faktów.

Wielbiciele fan fiction.

Zwolennicy krwawych historii.

 

Wszystkich wymienionych, a także wielu, wielu innych ludzi, może zachwycić złożony świat audiobooków.  Dlaczego? Dlatego, że jest łatwy, przyjemny i pełen niespodzianek, zupełnie jak tradycyjne, biblioteczne półki, choć z pominięciem grubej warstwy kurzu.

Odkąd rozpoczął się boom na ten wirtualny model czytelnictwa, coraz więcej osób docenia przystępność, z jaką przychodzi im dostać się do ulubionych tytułów, a także wygoda samego procesu czytania. Tylko z audiobooka można korzystać dosłownie wszędzie, nie potrzebując do tego ani torebki, ani wygodnego fotela, ani nawet światła. Jedyne, czego potrzebujemy, to naładowany telefon, słuchawki i konto na platformie Storytel.

Jak każdy nowy trend, słuchanie książek ma również swoich przeciwników, głównie tradycjonalistów, którzy cenią sobie zapach i szelest drukarskiego papieru, a słuchanie uznają za mniej wartościowe. W tym miejscu warto zatem wspomnieć, że ten absolutny przełom w literackim świecie, wcale nie jest takim nowym wynalazkiem. Jeśli cofniemy się jeszcze przed epokę druku, łatwo zauważyć, że opowieści od wieków przekazywano właśnie tak – mówiąc i słuchając. Patrząc na to w ten sposób, audiobooki są istotą tradycji, choć dostosowaną do wymagających czasów.

 

Skoro już audiobooki, to jakie?

Niekwestionowanym mistrzem w promowaniu świata audiobooków jest Storytel. Ciągły i konsekwentny rozwój serwisu skutkuje nie tylko powiększającą się listą dostępnych tytułów, ale i rosnącym nieustannie gronem użytkowników, którzy kochają wygodę i cenią sobie swój wolny czas. Wykorzystując platformę do maksimum, można przebierać w tytułach i gatunkach literackich każdego typu, od romansów, przez powieści obyczajowe i fantastykę, aż po literaturę faktu i bajki dla dzieci.

Nie da się ukryć, że najlepiej sprzedającym się gatunkiem na rynku wydawniczym są kryminały. Nie mogło ich więc również zabraknąć w formie audio. Filtrując po autorach i tytułach, warto zatrzymać się dłużej przy pozycji „Z chirurgiczną precyzją” Błażeja Przygodzkiego. Doktor Śmierć, znany kardiochirurg i dociekliwy komisarz, to słowa klucze dla tej intrygującej historii. A wszystko to dzieje się w objęciach majestatycznego, pięknego Wrocławia.  Nie sposób się oderwać, a koniec nadchodzi zbyt szybko, jak przy każdej dobrej opowieści i bajdurzeniu przy ognisku.

z chirurgiczną precyzją storytel materiały partnera

Tym, którzy nie gustują w kryminałach lub akurat mają od nich przerwę, a chcieliby liznąć co nieco w temacie osobistego rozwoju i poszukiwania własnego ja, prawdopodobnie przypadną do gustu nieco inne pozycje. Na przykład „Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie”, która powinna stać się tytułem obowiązkowym dla wszystkich kobiet, bez wyjątku. Zrozumienie własnych potrzeb, słabości i szczere odpowiedzi na zadane w książce pytania, są kluczem do samoakceptacji. Słuchanie kojących, choć do bólu szczerych słów napisanych przez Natalię de Barbaro może okazać się nie lada przeżyciem. Szczególnie, jeśli lektorką jest nie kto inny, tylko Maja Ostaszewska we własnej osobie. Pora więc chwycić za telefon, pobrać aplikację Storytel i skorzystać z siedmiu bezpłatnych testowych dni, które platforma oferuje każdemu nowemu użytkownikowi, który nie jest jeszcze do końca pewien czy to opcja dla niego. Czy można prościej? Byłoby ciężko.

chillout od storytel, materiały partnera

Jeszcze kilka lat temu nie sposób było przewidzieć, że galopujący rozwój technologii dotknie także coś tak niezmiennego, jak literatura. Przez całe wieki, jedynym, co ulegało modyfikacji, były popularne akurat tematy i ewentualna cenzura. Książki pozostawały książkami, w całej swojej prostocie i tradycji. Zarówno prostota, jak i tradycja nigdy jednak nie były bliżej genezy pierwszej opowiedzianej historii, niż ma to miejsce dzisiaj. Audiobooki są więc nie tylko teraźniejszością i przyszłością czytelnictwa, ale przede wszystkim stanowią piękną klamrę dla wszystkich opowieści, które kiedykolwiek wybrzmiały.

 

Artykuł sponsorowany

źródło: materiały partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close