RegionWiadomość dnia

Szok! Kibole z BKS porywają kibica Podbeskidzia. Wożą go po mieście, katują i nagrywają film [Wideo]

Film trafił do sieci w październiku 2013r. Na filmie – prawdopodobnie nakręconym przez pseudokibiców BKS Stal Bielsko-Biała mężczyźni ubrani w klubowe barwy, porywają z domu kibica innej drużyny. Obezwładniają chłopaka, wyciągają siłą z domu i pakują do samochodu. Kibole robią mu objazdówkę po mieście, pokazując swojej ofierze miejsca, gdzie graficiarze wymalowali na murach barwy Stali. Potem kibica Podbeskidzia brutalnie biją. Wtedy młodemu mężczyźnie udaje się wyrwać z rąk oprawców i ostatecznie …schronić w komendzie. Co zbyt honorowym wyjściem dla żadnego pseudokibica nie jest. Film to tak naprawdę …wideo propagandowe pseudokibiców BKS Stali Bielsko-Biała, którzy od lat nie darzą się szczególną sympatią z kibicami Podbeskidzia.

Filmik w internecie – chociaż skrupulatnie usuwany – pojawia się w nowych kopiach i wywołuje spore poruszenie i lawinę komentarzy. Filmowym dziełem kiboli BKS-u zainteresowali się także policjanci. Film zabezpieczono jako dowód w sprawie – i mimo że tablice rejestracyjne samochodu, którym wożono rzekomo porwanego kibica Podbeskidzia są zakryte, podobnie jak twarze pseudokibiców, którzy mieli go porwać i brutalnie pobić – policjanci z Bielska-Białej już namierzyli i zatrzymali pierwszych podejrzanych w sprawie kibicowskiego filmu. W ręce policjantów padło czterech bielszczan w wieku od 21 do 31 lat. Są wśród nich trzej „aktorzy” którzy w filmie odkrywali kibiców BKSu, porywających i bijących kibica Podbeskidzia, oraz operator kamery. Sprawcy usłyszeli już zarzuty, a prokurator objął ich dozorem policyjnym. Grozi im do 2 lat odsiadki. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce bielski sąd.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close