KrajRegionŚwiat

To rekord! Ktoś w Polsce wygrał ponad 193 miliony złotych! Gdzie padła wygrana w Eurojackpot?

To absolutny rekord wszech czasów! Padła pierwsza polska główna wygrana w Eurojackpot. I to jaka! Szczęśliwiec zgarnie dokładnie 193 396 500,00 zł!

 

 

Będziemy płacili kaucję za plastikowe butelki? Odpowiedź w TOP 5 SILESIA FLESZ

Ta niezwykła informacja dotarła już do graczy w Polsce i Europie – w ostatnim losowaniu Eurojackpot, w którym stawką było 390 000 000 zł (90 000 000 euro), padły dwie główne wygrane, w tym jedna w Polsce! Jej wartość to astronomiczne 193 396 500,00 zł (45 000 000 euro)! Nigdy wcześniej w historii Polski i gier losowych w Polsce, wygrane nawet nie zbliżyły się do tej kwoty. Poprzedni rekord to 36 726 210,20 zł w Lotto trafione w 2017 roku w Skrzyszowie.

 

Trudno wyobrazić sobie radość posiadacza szczęśliwego kuponu, ale zapewne już do niego dotarło, że jest jedynym graczem w Polsce, który dosłownie wygrał górę pieniędzy. Szanse, że trafi główną wygraną wynosiły jak 1 : 95 344 200.

 

Oto liczby, dzięki którym nasz gracz stał się posiadaczem najwyższej polskiej wygranej: 5, 7, 15, 19, 29 oraz 3 i 8.

 

Gracze LOTTO z pewnością czekają na wiadomość, gdzie padła ta rekordowa wygrana. Lotto poinformowało na swojej stronie www, że nazwę miejscowości opublikuje dopiero wtedy, kiedy wygrana zostanie odebrana. –Nasza decyzja jest podyktowana wyłącznie troską o bezpieczeństwo posiadacza kuponu wartego ponad 190 mln zł. Możemy natomiast przekazać, że wygraną odnotowano w jednej z miejscowości powiatu piotrkowskiego w województwie łódzkim – czytamy na lotto.pl

 

Poniżej pierwsza piątka najwyższych wygranych w Eurojackpot, które padły w Polsce:

 

 

W grze występuje 12 stopni wygranych – najwięcej spośród wszystkich gier LOTTO. Wygrane równe i wyższe niż 10 000 000 euro wypłacane są w euro, a na życzenie gracza w złotych. Pozostałe wygrane wypłacane są w złotych. Warto podkreślić, że wygrane odnotowane w Polsce mogą zostać powiększone w przypadku korzystnego kursu wymiany PLN na EUR (tzw. nadwyżka).

Jak grać w Eurojackpot? Trzeba wytypować 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Można grać na własne liczby lub na chybił trafił. Z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 zł, kwota 2,50 zł (25% stawki) przeznaczane jest na dopłaty, m. in. na rozwój sportu oraz kultury narodowej.

 

W Polsce można grać w Eurojackpot od 9 września 2017 roku. Z kolei od 5 grudnia 2018 roku zakłady gry można także kupić w internecie poprzez stronę www.lotto.pl

 

Warto dodać, że dołączenie Polski do grona 17 państw, w których była już dostępna ta gra, stało się możliwe dzięki zmianom w ustawie o grach hazardowych. Totalizator Sportowy, właściciel marki LOTTO, uruchomił sprzedaż Eurojackpot w rekordowo krótkim czasie sześciu miesięcy od wejścia w życie nowelizacji ustawy.

Wyniki Dużego Lotka 11 maja [Losowanie i wyniki Lotto 11.05.2019]

Oprócz Polski w grze Eurojackpot uczestniczą następujące państwa: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.

Gra o miliony toczy się dalej! Już dziś do wygrania gwarantowane 10 000 000 złotych w Lotto, a w przyszły piątek 43 000 000 złotych w Eurojackpot.

 

Więcej informacji o grze znajdziecie tu: www.lotto.pl/eurojackpot

Zdjęcie:  Hermann Traub from Pixabay

źródło: lotto.pl
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close