KategoriaKrajRegion

Trwa policyjna akcja „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”

Od 24 września br. do 20 marca 2021 trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”.

 

„Świeć Przykładem – Bądź Widoczny” – to akcja, której celem jest przede wszystkim przypomnienie i uświadomienie pieszym o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Najgorsze tygodnie roku, pod względem trudnych warunków drogowych, wciąż przed nami. Ponadto korzystanie z drogi, w tym czasie, wymaga zwiększonej uwagi jej użytkowników.

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Piesi są słabo widoczni

Niekorzystne warunki  atmosferyczne, a także krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez pieszych.

Przypominany, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym, piesi którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

Świeć Przykładem – Noś Odblaski – Bądź Widoczny

Noś odblaski w takim miejscu, by znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były również zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków – z tyłu i z przodu.

Źr.: sosnowiecki.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Zmiany w funkcjonowaniu szkół od poniedziałku, 19 października!

Śląskie: Śmierć księdza na oczach wiernych! Osunął się na ziemię udzielając komunii

Zwłoki młodego chłopaka znalezione w Rudzie Śląskiej. Szukało go ponad 100 policjantów

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close