SportSport w regionie

Tyskie Atomówki najlepsze!

Mimo, że tytuł mistrzyń Polski zapewniony miały już kilka tygodni temu, na odebranie złotych medali, „Atomówki” musiały czekać do zakończenia 18. – ostatniej kolejki Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W meczu zamknięcia sezonu zmierzyły się z Unią Oświęcim. Worek z bramkami na tyskim lodowisku otwarły gospodynie. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Adama Worwy zdobyła w pierwszej tercji Agata Malcherek.

W drugiej odsłonie dwa celne strzały zaliczyła Katarzyna Frąckowiak. Hokeistki Unii Dwory Oświęcim, honorową bramkę zdobyły w 32 minucie, za sprawą Iwony Pasternak. Atomówki a precyzyjniej Sandra Wawrzynowicz dorzuciła w ostatniej odsłonie czwartego gola. GKS Tychy- Unia Oświęcim 4-1.

Po tym spotkaniu tyszanki odebrały złote medale Mistrzostw Polski. Radość tyszanek jest jak najbardziej zrozumiała. Na posezonowy odpoczynek Atomówki udadzą się w glorii Mistrzyń Polski.