KategoriaRegion

Ulica Kukułek w Sosnowcu, czy będzie przebudowa?

Sosnowiecki magistrat czeka na firmy, które zajmą się przebudową ulicy Kukułek. Jest to realizacja kolejnej decyzji danej mieszkańcom.

 

W ostatnich latach teren wokół ulicy Kukułek zaczął się cieszyć ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy właśnie w tej okolicy postanowili zamieszkać.  Można śmiało powiedzieć, że właściwie powstała nowa dzielnica, przez którą przebiega ulica Kukułek, a której stan nawierzchni pozostawia wiele do życzenia.

Ponadto sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Brak oświetlenia oraz chodników to najważniejsze mankamenty ulicy.

Prace będą polegały na wybudowaniu 1,7 km praktycznie nowej drogi. Trzeba odnowa wykonać podbudowę drogi oraz nowy asfalt, a także chodnik i oświetlenie.

– W kilku miejscach pojawią się wyniesione skrzyżowania, co automatycznie spowoduje ograniczenie prędkości w ich rejonie – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Zmieni się również organizacja ruchu na ulicy 11 listopada.

Ponadto kierowcom ponownie zostanie udostępniona możliwość zjazdu w ul. Kukułek dla jadących od strony Niwki i Dańdówki. Inwestycji towarzyszyć będzie budowa kanalizacji deszczowej, a także przebudowa sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej, wodociągowej i gazowej.

Niemal równo z ogłoszeniem przetargu do miasta dotarła dobra informacja z Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, który poinformował, że miasto na przebudowę otrzymało blisko 2 mln zł z Funduszu Dróg Samorządowych, co stanowi nieco ponad 20% procent całej inwestycji.

– Wykorzystamy te pieniądze w najlepszy możliwy sposób. Cieszę się, że nasze staranie i zmiany w Sosnowcu są doceniane w Urzędzie Wojewódzkim – dodał prezydent Sosnowca.

Wszystkie prace powinny być wykonane w ciągu roku od daty podpisania umowy.

Źr.: sosnowiecki.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Tajemnicze ciężarówki pojawiły się w Sosnowcu. Mieszkańcy przerażeni tym, co jest w środku! [WIDEO]

Jeden z protestujących górników w szpitalu. Pod ziemią już ponad 400 strajkujących!

Kto ma finansować komunikację publiczną w Metropolii?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close