RegionSilesia Informacje

Uwaga na ten klub: Dawali klientom narkotyki, żeby płacili wyższe rachunki ZDJĘCIA

Substancje psychoaktywne dodawane do drinków powodowały, że klienci jednego z gdańskich klubów tracili rachubę. Następnego dnia orientowali się, że za kilka drinków w klubie zapłacili kilka, a nawet kilkaset tysięcy złotych. 

 

Takich zgłoszeń było na tyle dużo, że policja zaczęła szukać przyczyny. Tym bardziej, że wysokie rachunki najczęściej musieli płacić turyści. W końcu udało się. 22 zatrzymane osoby, ujawnione drinki ze środkami psychoaktywnymi, pobrane od klientów próbki krwi do badań – to tylko początek efektów akcji Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku i Prokuratury Rejonowej Gdańsk Śródmieście.

 

W nocne działania zaangażowanych było blisko 80 policjantów oraz m.in. eksperci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, biegli z zakresu chemii. To największa, jak dotąd, operacja na Pomorzu wymierzona w proceder oszustw dokonywanych w nocnych klubach.

 

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close