RegionWiadomość dnia

W Jaworznie mogą sprawdzić, o której naprawdę na przystanek przyjedzie autobus

Chyba każdy z nas zna z autopsji taką sytuację, że doszedł, czy też dobiegł na przystanek i zastanawia się, czy jego autobus już pojechał, czy powinien jeszcze poczekać, bo ten autobus jeszcze przyjedzie – mówi Przemysław Sowa, PKM Jaworzno. By tego się dowiedzieć, wystarczy wysłać jednego sms-a. Niepotrzebna jest też do tego elektroniczna tablica. System opracowany w Jaworznie uwzględnia aktualną sytuację na drodze i ewentualne zakłócenia w ruchu.

Czy autobus będzie na czas, pasażerowie mogą sprawdzić też w Internecie. Na stronie kiedyprzyjedzie.pl mają dostęp do listy autobusów, które w najbliższym czasie odjadą z danego przystanku. Od września będą mogli skorzystać z tej usługi całkowicie bezpłatnie, dzięki systemowi Android. W jaworznickim PKM idzie nowe, nie oznacza to jednak wcale, że znikną tradycyjne rozkłady jazdy.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close