KrajKultura i rozrywkaRegion

Wiosna już jest, a czy Ty masz wszystkie narzędzia do ogrodu?

Pomimo tego, że zimna Zośka jeszcze przed nami, to jedno jest pewne – wiosna zawitała w kraju. Ta pora roku wiąże się nie tylko z porządkami, ale również ogromem pracy przy grządkach. Sprawdź, czy jesteś gotowy na powitanie wiosny w Twoim ogrodzie!

 

Uporządkuj ogród po zimie

Kiedy po przymrozkach ani śladu, pora odgruzować zielony teren. Zadbaj o oczyszczenie trawnika i gleby – pomocnym narzędziem będą grabie, dzięki którym pozbędziesz się śmieci. Pamiętaj o nawożeniu i spulchnianiu gleby, aby odpowiednio przygotować wszystkie rośliny na nadchodzące, cieplejsze miesiące. Glebę możesz spulchnić ręcznie lub za pomocą większych, zautomatyzowanych narzędzi. To drugie rozwiązanie przyda się w większych ogrodach. Do tego typu zabiegów pielęgnacyjnych możesz użyć wideł amerykańskich.

Pozostaw tylko zdrowe pędy i wykonaj cięcie

Po srogiej zimie nietrudno o uszkodzone pędy. Jeśli któryś z nich jest słaby i suchy, wytnij je, aby nie obciążały zdrowych części rośliny. Nie zapominaj o cięciu, zwłaszcza róż i roślin cebulowych, bulwiastych oraz drzew. Upewnij się, że masz w zanadrzu sekatory i nożyce – będą potrzebne. Wszelkie przydatne narzędzia Sosnowiec do wiosennych porządków w ogrodzie, znajdziesz w hurtowni Narmal. Wzmocnij także rośliny odżywkami. Po długim, jałowym czasie należy dostarczyć roślinom potrzebnych do życia składników. Dodaj im odpowiedniego nawozu, aby zdrowo rozpoczęły ten wiosenny czas.

Trawnik i przesadzanie

Wiosna to również dobry czas na zasianie trawnika – zaopatrz się w nasiona traw, aby w niedalekiej przyszłości móc cieszyć się pięknym, ozdobnym płatem zielonkawej barwy przed swoim domem. Zanim wysiejesz nasiona, pamiętaj o optymalnym zasileniu gleby specjalnym nawozem. Jeśli Twój plan ogrodowy uwzględnia także kwiaty jednoroczne, to również je zasiej. Wiosna o także czas przesadzania roślin kwitnących latem. Zaopatrz się w sporą ilość ziemi ogrodniczej, by móc przesadzić byliny na nowe miejsce.

Maj to taki wstęp do pięknego i miejmy nadzieję, że ciepłego lata. Dlatego nie zapomnij również o regularnym podlewaniu! W większym ogrodzie przyda Ci się wąż ogrodowy o długości przynajmniej kilku metrów. Z odpowiednimi narzędziami porządki na zewnątrz z pewnością będą niezwykle owocne!

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close