Kraj

Wniosek o wotum nieufności dla minister Kopacz

Jak dowiedziała się nieoficjalnie PAP, w uzasadnieniu wniosku o odwołanie Kopacz znajdzie się kalendarium jej dotychczasowych działań w ministerstwie zdrowia. Wypunktowane mają być składane przez nią, a niezrealizowane – według PiS – obietnice.

Już od połowy czerwca PiS domagał się, by podczas rozpoczętego w tę środę posiedzenia Sejmu odbyła się debata na temat sytuacji służby zdrowia. Od przebiegu tej debaty PiS uzależnił złożenie wniosku o wotum nieufności dla minister zdrowia. Pod koniec czerwca Bolesław Piecha (PiS) zapowiedział, że jeśli nie dojdzie do sejmowej dyskusji, wniosek o odwołanie Kopacz może pojawić się już 11 lipca. Do postulowanej przez PiS debaty nie doszło.

Politycy PiS wielokrotnie mówili o tym, że Kopacz jest „najsłabszym przedstawicielem rządu”, a za jej odwołaniem przemawia „zapaść w służbie zdrowia”, „brak pomysłów na zmianę sytuacji”, plany dotyczące „prywatyzacji szpitali” czy niezakończenie prac nad koszykiem gwarantowanych świadczeń.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close