Kraj

Wręczenie „Gwiazd…” w WKU w Katowicach

Zgromadzonych przywitał Wojskowy Komendant Uzupełnień w Katowicach ppłk Piotr RANCIA.

Uroczystość na sali konferencyjnej WKU w Katowicach, przy obecnym stanie osobowym WKU w Katowicach, poprowadził Szef Wydziału-Zastępca Komendanta mjr Andrzej ZANDER, który odczytał postanowienia prezydenta RP w sprawie nadania „Gwiazdy…” zaproszonym gościom.

Gwiazdy za uczestnictwo w kontyngetnach w Afganistanie, Iraku i Czadzie wręczyli Szef WSzW w Katowicach płk Krzysztof Radwan oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Katowicach ppłk Piotr RANCIA. Wśród odznaczonych byli zarówno żołnierze rezerwy jak i pracownicy cywilni oraz przedstawiciele służb mundurowych.

Na zakończenie głos zabrał Szef WSzW, który nie szczędził słów uznania i podziwu dla zgromadzonych, słusznie nazywając ich bohaterami, a w podziękowaniu za zaproszenie i w imieniu zgromadzonych swoimi doświadczeniami podzielił się płk rez. Zbigniew Grzywna.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close