RegionZdrowie

Wsparcie psychologiczne dla mieszkańców woj. śląskiego. Za darmo i anonimowo.

Przez ostatnie miesiące świat zalewany jest doniesieniami dotyczącymi wirusa SARS-CoV-2. Z jednej strony zewsząd docierają do nas informacje o wzroście zachorowań. Z drugiej słychać głosy sceptyków, którzy nie tylko wątpią w istnienie pandemii, dopatrując się spisków, to są przekonani, że koronawirus nie istnieje. Nadmiar newsów – tych wiarygodnych i tych zupełnie pozbawionych sensu, sprawia, że nie czujemy się pewni i bezpieczni.

 

Medyczne aspekty koronowirusa

Dzięki mediom znamy właściwie większość medycznych aspektów dotyczących wirusa COVID-19. Wiemy jakie są objawimy, istnieje również konsensus odnośnie środków zaradczych. Najważniejsze spośród to:

  1. SARS-CoV-2 to wirus niezwykle zaraźliwy, którego obecność wykryto niemal na całym świecie (w momencie pisania tego tekstu jego obecność odnotowano również w malutkich państwach – wysepkach wchodzących w skład Oceanii)
  2. wywołuje chorobę Covid-19, która może być bardzo niebezpieczna i może prowadzić do śmierci, jednakże około 80% chorujących przechodzi ją łagodnie,
  3. przenosi się drogą kropelkową, podobnie jak znana grypa,
  4. w dużych skupiskach ludzkich wirus rozprzestrzenia się najszybciej.

W Polsce, właśnie z uwagi na gęstość zaludnienia, koronawirus upodobał sobie województwo śląskie (wg danych GUS z 2019r w tym województwie przypada aż 368 osób na km2). Jego mieszkańcy na dużą skalę doświadczyli izolacji i swego rodzaju stygmatyzacji społecznej.

Dlatego też Fundacja ADRA Polska i należący do niej portal Grupawsparcia.pl postanowili zaprosić mieszkańców województwa śląskiego do udziału w grupach wsparcia online, aby zadbać o ich kondycję psychiczną i ogólne samopoczucie. Grupy wsparcia online to grupy prowadzone przez ekspertów – specjalistów z dziedzin psychiatrii i psychologii. Nabór do nich właśnie się odbywa i ma charakter stały.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć pod linkiem:  https://grupawsparcia.pl/portal/grupy/9/wojewodztwo-slaskie/72

Indywidualne porady psychologiczne

W ramach uczestnictwa w grupie wsparcia istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych rozmów psychologicznych z użytkownikami z województwa Śląskiego, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie. Program poradnictwa indywidualnego obejmuje zagadnienia dotyczące radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych związanych z pandemią, wzmocnienie zdrowia psychicznego i poczucia własnej wartości.

Promocja dla lokalnych grup wsparcia

Ponadto zachęcamy wszystkie lokalne grupy wsparcia działające w formie bezpośredniego kontaktu uczestników na terenie  województwa śląskiego do informowania lokalnej społeczności o swojej działalności za pośrednictwem darmowej reklamy na portalu GrupaWsparcia.pl pod linkiem: https://grupawsparcia.pl/lokalneGrupyWsparcia

Projekt ten realizowany jest w ramach dofinansowania z Samorządu Województwa Śląskiego z zakresu zdrowia publicznego pod nazwą „Promocja Zdrowia Psychicznego i zapobieganie zaburzeniom psychicznym”.

Więcej informacji można otrzymać za pośrednictwem e-maila: kontakt@grupawsparcia.pl

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close