RegionWiadomość dnia

Wybierz swoje miejsce w Parku Śląskim! Internetowe głosowanie na najlepsze miejsce na piknik w Parku Śląskim!

W takie dni jak dziś, wielu wybiera odpoczynek bardziej aktywny. Ale zwłaszcza w weekendy ten na trawie jest jednak znacznie bardziej popularny. Organizowane w chorzowskim parku śniadania na świeżym powietrzu nie są niczym szczególnym. -Są tutaj nawet wyznaczone miejsca pod pikniki, gdzie ludzie chcą rezerwować  na imprezy urodzinowe, czy inne spotkania rodzinne. Natomiast one są rzeczywiście wykorzystane. Ludzie tu przychodzą z własnym wyżywieniem, spędzają czas rodzinnie – podkreśla Joanna Karweta, Park Śląski. A teraz będą mieli ku temu więcej okazji. Fundacja Napraw Sobie Miasto organizuje czyn społeczny, którego celem jest stworzenie punktów piknikowych w Parku Śląskim. -Lubicie jakieś miejsce, podoba wam się ono, uważacie, że fajnie by było sobie tam odpocząć i zrobić jakąś imprezę, kinderbal, to zapraszamy wskazać takie miejsce – przekonuje Anna Karłowska, fundacja Napraw Sobie Miasto.

 

 
Wolontariusze fundacji zaznaczyli na mapie Parku Śląskiego te, wybrane przez siebie. Teraz zachęcają do zamieszczania na niej swoich propozycji. -Może rosarium, tam piękne kwiaty, piękne róże, tylko tak troszeczkę dalej od bagienka – mówi pani Teresa z Sosnowca. Wolnych przestrzeni jest tu jednak znaczenie więcej, dlatego wygrają te, które spodobają się największej liczbie osób. Podczas dwudniowych warsztatów 9 i 10 sierpnia piknikowe miejsca będą najpierw projektowane, a potem zostaną zbudowane. -Ja chciałbym, żeby ci ludzie przyszli, to oni dali te pomysły, a my wspomożemy ich myślą techniczną i ewentualnie jak to skonstruować, ale wszystkie pomysły chciałbym, żeby powstały nie tylko od nas, tylko ludzie, my i taka współpraca – mówi Łukasz Harat, koło naukowe Antyrama. Współpraca, która już na samym początku zyskuje uznanie osób odwiedzających Park Śląski.

 

-To jest bardzo wspaniała myśl. Ja pamiętam jak jeszcze byłam dzieckiem, w Sosnowcu były takie tereny, przepiękne. Całą rodziną chodziło się z bańkami jedzenia kapusty, kotletów, koców – wspomina pani Mirosława, mieszkanka Sosnowca. Tak może być teraz w Parku Śląskim. Jak twierdzą mieszkańcy Chorzowa, punkty piknikowe mogą być kolejną atrakcją na świeżym powietrzu. – Ludzie garną się do takich imprez, uważam, że to jest potrzebne. Poza tym, joga to jest duże grono ćwiczące, czasami chodzę na tą jogę. Tutaj są też koncerty niedzielne. Park jest oblegany – uważa Lucyna Graf, mieszkanka Chorzowa. Teraz organizatorom akcji chodzi o to, żeby oblegana była również strona internetowa z propozycjami nowych miejsc na zorganizowanie w parku pikniku.

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close