RegionWiadomość dnia

Wybory 2014: Śląsk za 20 lat będzie pustynią? Debata TVS kandydatów do sejmiku śląskiego [WIDEO]

Demografia krzyżuje nieco plany politykom. Według badań Eurostatu w ciągu dekady z miast województwa śląskiego ubyło 121 tysięcy mieszkańców. Nowa, wyremontowana sala Sejmiku Śląskiego przyjmie więc w nowej kadencji …o 3 radnych mniej. Ubywa posłów wojewódzkich, ale i ubywa mieszkańców. Czy przybywa pomysłów na to, jak zatrzymać wyludnianie się województwa śląskiego? Jakie pomysły na tworzenie warunków do życia, nowych miejsc pracy i skutecznego ściągania inwestycji mają kandydaci do Sejmiku Województwa Śląskiego? Co sądzą o wielkich inwestycjach, które miały być powodem do dumy regionu – takich jak Koleje Śląskie czy wciąż niedokończona budowa najdroższego już chyba na świecie Stadionu Śląskiego?

 

Z tymi pytaniami zmierzyło się pięciu kandydatów do Sejmiku Województwa Śląskiego: Halina Bieda (Platforma Obywatelska), Wacław Czerkawski (Sojusz Lewicy Demokratycznej), Jerzy Gorzelik (Ruch Autonomii Śląska), Zbigniew Widera (Niezależny Samorząd Województwa Śląskiego) oraz Michał Wójcik (Prawo i Sprawiedliwość).

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close