RegionWiadomość dnia

Wybuch w Katowicach: Trwa rozbiórka kamienicy przy Chopina

Silna eksplozja gazu do której doszło w czwartek, 23 października ok. 5.00 nad ranem zniszczyła część kamienicy przy ulicy Chopina i Sokolskiej. Runęła jedna ze ścian budynku, zawaliły się trzy piętra. W katastrofie zginęły 3 osoby, 5 zostało rannych. Akcja ratownicza była bardzo utrudniona – ratownicy do czasu przybycia ciężkiego sprzętu musieli gruzowisko przeszukiwać ręcznie. Cały czas zagrażały im resztki stropów oraz pozostałe po wybuchu ściany kamienicy, które groziły zawaleniem.

 

Po zakończeniu akcji ratunkowej zapadła decyzja o rozbiórce zniszczonej wybuchem kamienicy przy Chopina w Katowicach.  Gruz z rozbiórki jest już wywożony, wygrodzono przy budynku część terenu, ulica Sokolska jest natomiast przejezdna. Kiedy z terenu rozbiórki zniknie cały gruz – zapadnie decyzja czy będzie można w całości udrożnić także ulicę Chopina.

 

Do okolicznych kamienic – z wyjątkiem kamienicy bezpośrednio przylegającej od strony ulicy Chopina do tej, w której wybuchł gaz, wrócili już mieszkańcy. Natomiast lokatorzy z budynku zniszczonego eksplozją zostali objęci pomocą miasta i katowickiej Caritas. Zasiłki celowe obiecało uruchomić także Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Śledztwo w sprawie przyczyn tragedii prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Przeprowadzono już pierwsze oględziny miejsca katastrofy oraz przesłuchania. Przeprowadzono także sekcje zwłok ofiar wybuchu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close