RegionWiadomość dnia

Wypadek awionetki w Żyglinie / Cztery osoby zginęły

Samolot lecący w Włoch do Katowic, zniknął z radarów na ok 6km przed lotniskiem. Przed zniknięciem maszyny z radarów, pilot zgłaszał chęć awaryjnego lądowania i otrzymał zgodę. 

Najbardziej prawdopodobną przyczyną wypadku, był brak paliwa, który mógł być spowodowany dłuższym niż planowano lotem. W rozmowie z radiem TOK FM, Cezary Orzech rzecznik katowickiego portu lotniczego powiedzieł że: nie wiadomo dlaczego, pilot awionetki, która rozbiła się niedaleko lotniska w Pyrzowicach nie skorzystał z systemu ratunkowego zamontowanego w samolocie. Przyczyny katastrofy bada Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

To już trzeci tak poważny wypadek awionetki cirrus. W 2008r. samolot tego producenta rozbił się w Zurychu zginęło wtedy troje polaków. W roku 2010 maszyna lecąca z Niemiec do Polski, także runęła na ziemię, zgineły wtedy cztery osoby.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close