KrajKultura i rozrywkaRegion

Wyposażenie turystyczno-survivalowe

Wielodniowa piesza turystyka i survival to hobby, które staje się coraz bardziej popularne wśród wielu osób. Dreszcz emocji, które budzą, a także wysiłek fizyczny, połączony z dobrą zabawą, potrafią do nich zmobilizować niejedną osobę. Jednak, aby dobrze się bawić, nie wystarczy pójść do lasu w pierwszych z brzegu rzeczach i bez odpowiedniego wyposażenia. Dlatego najpierw, przed dołączeniem do innych miłośników przygód, dobrze jest odwiedzić sklep, który pozwoli zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne.

 

Maskujące ubranie i dobre buty

Podstawowym elementem wyposażenia dla osób uprawiających ekstremalną turystykę i zajmujących się survivalem powinno być odpowiednie ubranie. Przez kilka dni w lesie, na odludziu, trzeba mieć na sobie odzienie zarówno wygodne, jak i praktyczne. Warto postawić także na maskowanie, które umożliwia ukrycie się przed innymi. Będzie to szczególnie ważne podczas różnorodnych gier plenerowych, jeśli bierzemy udział w jednej z nich.

Ubranie maskujące powinno mieć ciemny kolor lub – o ile mamy możliwość kupna takiego – może mieć odpowiedni, leśny kamuflaż. Warto wybrać przy tym pełen zestaw, zaczynając od koszuli i spodni, z kończąc na chuście, która zakryje głowę. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę na funkcjonalne rozwiązanie, takie jak kieszenie, które powinny znaleźć się w ubraniu kamuflującym.

Do tego stroju należy też dobrać solidne buty – z mocną podeszwą o solidnym projektorze, które pozwolą na swobodne poruszanie się po każdej nawierzchni, i wysoko sznurowane. Dzięki temu nie tylko stopy, ale również kostki zostaną zabezpieczone przed ewentualnymi uszkodzeniami, takimi jak zwichnięcie na trudnym terenie.

Latarka

Kolejnym istotnym elementem wyposażenia każdego miłośnika wielodniowej turystyki i survivalu jest latarka. To ona pozwala zorientować się w ciemnościach w sytuacji, dotrzeć do celu czy wykonać inne, niezbędne zadania.

Oczywiście, istnieją bardzo różne latarki, które można zabrać ze sobą na wyprawę. Wśród najbardziej przez nas polecanych znajdują się latarki diodowe, które dają mocne światło, przy jednocześnie niskim zużyciu baterii. Przykładem urządzenia, które może spełnić wymagania miłośników turystyki, jest latarka Fenix E12 V2.0, dostępna w sklepie kolba.pl. Posiada kompaktowe rozmiary, jest lekka i poręczna, a jednocześnie dobrze oświetla przestrzeń.

Nóż

Kolejnym elementem wyposażenia, na który warto zwrócić uwagę, jest nóż. Przyda się między innymi do zaostrzenia czegoś, ale także przecięcia jednej rzeczy na dwa kawałki. Ze względu na często ograniczone możliwości zabierana dużych ilości sprzętu, szczególnie polecamy w tym przypadku modele składane. Będą zajmować niewiele miejsca, a ich ostrze będzie w pełni zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi czy przypadkowym przecięciem czegoś. Jako przykład może posłużyć nóż Walther ERK Emergency Rescue.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close