AlarmRegionWiadomość dnia

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej jak wariat! Taksówkarz z Rybnika na wideo w internecie! [Wideo]

Na wideo widać, jak w Rybniku na ulicy Wyzwolenia taksówkarz nie dość, że jedzie z dużą prędkością, to jeszcze łamie przepisy, wyprzedzając tira na podwójnej ciągłej, omija wysepkę z niewłaściwej strony i wyprzedza na przejściu dla pieszych. Wideo trafiło już do internetu – m.in. na serwis YouTube. Policja już zajęła się sprawą. Mundurowi wiedzą, kim jest kierowca taksówki, której „wyczyny” nagrał kierowca na ul. Wyzwolenia w Rybniku. Jak udało się nam dowiedzieć – sprawa ma trafić do sądu, a kierowcy grozić może nawet odebranie prawa jazdy!

Wcześniej od policji to, w której korporacji jeździ rybnicki taksówkarz udało się ustalić internautom. My potwierdziliśmy, że kierowca taksówki, który na wideo szaleje po ulicy Wyzwolenia w Rybniku jeździ na co dzień w korporacji Radio Taxi ROW. Tu także już wiedzą, kto siedział za kierownicą taksówki, której kierowca wyprzedzał na trzeciego na ul. Wyzwolenia. To młody kierowca, który w korporacji jeździ już od pół roku. W najbliższy poniedziałek 16 grudnia, kierowca ma mieć rozmowę z zarządem taksówkowej firmy. Niewykluczone, że za swoje wyczyny na ul. Wyzwolenia, z których wideo robi furorę w internecie – kierowca taksówki z Rybnika zostanie zawieszony.  

Materiał Adama Sieraka:

Wyczyny rodem z filmu „Szybcy i Wściekli”. Tyle, że nie w kinie, a na ulicy Wyzwolenia w Rybniku. Jeden z kierowców nagrał wideo i umieścił w internecie, w którym taksówkarz wyprzedzając ciężarówkę, łamie kilka przepisów na raz. Między innymi wyprzedzając na podwójnej ciągłej i przejściu dla pieszych. To kolejny film z wyczynami kierowców na śląskich drogach, który trafił do internetu w ostatnim czasie. Skąd wysyp dość nietypowej filmowej twórczości – Adam Sierak.

Choć takie jak to w Rybniku przy ul.Wyzwolenia skrzyżowanie ma spowolnić kierowcę, to niektórych prowokuje wręcz do tego, by tuż za nim wcisnąć gaz do dechy. W przypadku tej rybnickiej taksówki pokusa na tyle mocna, że zrealizować się musiała na obu pasach. Nagranie z wyczynami taksówkarza z Rybnika kilka dni temu trafiło do sieci. Zelektryzowało niejednego taksówkarza. -Nie mają doświadczenia. Ich brawura rozpiera. Im się wydaje, że są panami na drodze – mówi Stanisław Kłapkowski, taksówkarz z Rybnika. Na pewno ten konkretny przebojem zdobył rybnicki, internetowy półświatek. I choć rejestracja nie do przeczytania, to i tak wirtualna widownia rozpoznała drogowego artystę. Zielone Audi A6 w barwach Radio Taxi „ROW” z Rybnika. -Na pewno nie jest to dla nas wygodne. To antyreklama. Będziemy na pewno wyciągać konsekwencje wobec tego kierowcy. Zostaje to w kwestii zarządu. Dopiero musimy rozpoznać sprawę, wezwać tego kierowcę, dowiedzieć się dokładnie co się tam wydarzyło i czemu tak postąpił – mówi Adam Olejnik, Radio Taxi „ROW” z Rybnika.

Rybnicka policja film dostała pocztą mailową. Już jest mocnym dowodem w sprawie. -Istotnym byłoby dla nas, aby osoba która doknała zapisu, dokonała rejestracji tego całego zdarzenia skontaktowała się z nami – podkreśla asp. Ryszard Czepczor, KMP w Rybniku. Zeznania mają pomóc w ukaraniu kierowcy. Najpierw było przejechanie podwójnej ciągłej – pięć punktów karnych. Potem wyprzedzanie na skrzyżowaniu, a to już kolejnych dziesięć. -To wykroczenie na pewno nie zostanie zakończone w postępowaniu mandatowym. Sprawa trafi do sądu, w sądzie zapadnie wyrok. Tutaj grzywna jest do 5 tys zł . Może sąd orzec zakaz prowadzenia pojazdów – wylicza asp. Ryszard Czepczor, KMP w Rybniku.

To kolejny w ostatnich tygodniach film, za których scenariusz i reżyserię wzięli się śląscy kierowcy. Niekwestionowanym liderem jest ten ze ścisłego centrum Katowic. Kierowca BMW najpierw wymusił pierwszeństwo, a potem zatrzymał swoja niedoszłą ofiarę. Odwrotnie było w innej superprodukcji – ten któremu drogę zajechano potem sam zajeżdzał. Słów przeprosin nie przyjął, ale wypłacił za nie z nawiązką. -Samochód może stanowić pewną kompensację deficytów intelektualnych, czy jakiejś niskiej samooceny. Kiedy mamy duży samochodów, szybki samochód, możemy sobie to kompensować. Pan widocznie stwierdził, że ma duży, szybki samochód i może sobie pozwolić na więcej na drodze – uważa Aleksander Korchut, psycholog, firma Psychotronics. W internecie, jak widać na zbyt wiele pozwolić sobie nie można. Kierowca BMW odpowiadać będzie za pobicie. Taksówkarz z Rybnika oprócz pracy stracić może zarobiony, spory utarg.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close