KrajRegionSport

Zalety ćwiczeń z hantlami

Hantle to znany wszystkim i bardzo popularny sprzęt do ćwiczeń. Aby ćwiczyć z hantlami, nie trzeba wybierać się na siłownię. Hantle to jeden z najmniejszych przyrządów do ćwiczeń. Bez problemu zmieszczą się nawet w najmniejszym mieszkaniu. Można zabierać je ze sobą na wakacje, na weekendowe wyjazdy, a nawet do pracy, by poćwiczyć chwilę podczas przerwy.

 

Hantle to sprzęt wykorzystywany zarówno do treningu siłowego, jak i do ćwiczeń aerobowych. Wyróżniamy hantle żeliwne, winylowe, bitumiczne. Zanim dokonamy zakupu hantli, trzeba się zastanowić, jaki ciężar będzie dla nas najlepszy. Zbyt małe obciążenie sprawi, że treningi nie będą skuteczne, natomiast przy zbyt dużym obciążeniu nasze ciało zostanie przetrenowane. Ciężar hantli można zwiększać stopniowo w miarę zaawansowania.

Ćwiczenia z hantlami to jeden z najlepszych sposobów na poprawę wyglądu ramion i barków. Treningi z ciężarkami wzmacniają i rzeźbią też mięśnie problematycznych części ciała – brzucha i ud, poprawiając jednocześnie także i ich wygląd. Dlatego treningi z hantlami są polecane osobom, które pragną schudnąć.

Już krótki trening z obciążeniem sprawi, że nasza przemiana materii zostanie pobudzona, a zmagazynowany tłuszcz szybciej zmieni się w tkankę mięśniową. Dzięki treningom z hantlami nasze ciało uczy się ruchów, które chronią mięśnie i stawy przed kontuzjami. Zróżnicowane ćwiczenia z hantlami wzmacniają kości i kręgosłup.

Treningi z hantlami to skuteczny sposób na poprawę kondycji. Regularny wysiłek fizyczny zwiększa wydolność organizmu i sprawia, że stajemy się odporniejsi na stres. Zapewnia też spokojniejszy sen.

Ćwiczenia z hantlami stanowią podstawę większości planów treningowych. Przyniosą korzyści wszystkim ćwiczącym niezależnie od wieku, płci oraz kondycji i stopnia zaawansowania.

Jak ćwiczyć z hantlami?

Osoby początkujące nie powinny ćwiczyć dłużej niż 15-20 minut dziennie, wystarczą też 2-3 treningi w tygodniu. Stopniowo można zwiększać długość i intensywność treningów. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z hantlami, mogą poradzić się trenera na siłowni lub innej doświadczonej osoby, która poradzi, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

W treningach z ciężarkami bardzo ważna jest precyzja ruchów oraz dokładność ich wykonywania. Już po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń z hantlami zauważymy poprawę w wyglądzie naszej sylwetki. Stanie się ona smuklejsza, a mięśnie ładnie zarysowane.

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close