Oglądaj w TVS

Zdrowie bliżej natury: jak zostać naturopatą

Lek roślinny jest też lekiem. W fitoterapii, jak bywa nazywane ziołolecznictwo, kluczowa jest systematyczność. Jeśli wypijemy szklankę melisy to możemy poczuć się uspokojeni. Jednak długotrwały efekt, który przyniesie istotną zmianę dla naszego zdrowia otrzymamy dopiero po 2-3 tygodniach regularnego stosowania. Skąd czerpać wiedzę o ziołolecznictwie? Umysł, ciało czy duch? Który aspekt w ziołolecznictwie jest najważniejszy? Na pytanie jak zostać naturopatą odpowiedzą Joanna Nestorowicz-Kiegiel oraz Eryk Kwiatkowski z Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych.

 

Kurs dający kwalifikacje do wykonywania zawodu NATUROPATA organizowany przez Instytut Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych adresowany jest do osób zainteresowanych terapiami naturalnymi i holistycznym podejściem do zdrowia pacjenta.

Podczas kursu omawiane są istniejące terapie naturale, które umiejętnie i indywidualnie dobrane dla pacjenta, przez Naturopatę będą stanowiły holistyczne podejście do poprawy stanu zdrowia i samopoczucia.

Celem kursu jest przekazanie wiedzy i kompetencji zawodowych pozwalających na funkcjonowanie NATUROTERAPEUTY/NATUROPATY jako osoby wspomagającej działania specjalistów medycyny, w tym także lekarzy, farmaceutów, dietetyków.

Więcej o tym jak zostać naturopatą dowiesz się w dzisiejszym programie Zdrowie bliżej natury”, o godz. 17:30, TVS.

 

Zdrowie bliżej natury to program pełen porad dotyczących zdrowia i urody. Na naszej antenie pojawi się grono wybitnych lekarzy i specjalistów z Kliniki Uzdrowiskowej „Pod Tężniami w Ciechocinku, Instytutu Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych oraz Instytutu Biolit.

Poznajcie potencjał naturalnych produktów i dowiedzcie się jak prowadzić zdrowszy tryb życia dzięki medycynie naturalnej o podstawach naukowych. Zdrowie bliżej natury” – zawsze w poniedziałki o 17:30

Premierowe odcinki programu „Zdrowie bliżej natury!”, w każdy poniedziałek o godz. 17:30, TVS.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close