KrajRegion

Zegarki w przestworzach. Historia zegarków Junkers

Każdy z nas powinien posiadać własną pasję, czyli świat, do którego może zawsze uciec. Czasami pasja staje się całym życiem i pozwala na wnoszenie swojego wkładu w rozwijającą się cywilizację. Warto poznać historię pilotów, którzy przy pomocy zegarków Junkers dokonali rzeczy pozornie niemożliwych.

 

Inspirująca historia marki Junkers

Firma Junkers od dawna związana była z podróżami podniebnymi. Stanowi duchowego spadkobiercę Hugo Junkersa, genialnego twórcę pierwszego samolotu, który został wykonany w całości z metalu. Zegarki produkowane przez to przedsiębiorstwo służą jako oficjalne czasomierze dla pilotów jednych spośród najlepszych na świecie linii lotniczych, czyli Lufthansy. To również, partner dla projektu Mountain Wave, przeprowadzanego od ponad 20 lat cyklu badań nad turbulencjami i falami grawitacyjnymi. Biorąc pod uwagę badania przeprowadzane przez najlepszych na świecie pilotów szybowców projekt ten jest w stanie dostarczyć wiedzę niezbędną dla poprawienia bezpieczeństwa szkoleń pilotażowych i lotów.

Projekt wysokich lotów. Junkers sponsorem projektu Mountain Wave

Mountain Wave Project to jestem z ciekawszych projektów lotniczo-badawczych. Celem grupy nie jest jedynie przekraczanie kolejnych granic związanych z lataniem na szybowcu, takich jak przelot nad Antami, czy Francją, ale również inspirujące badania naukowe.

Jednym spośród dwóch założycieli projektu MPW był Klaus Ohlmann, światowej sławy pilot szybowców, jak i zdobywca wielu rekordów. Wraz z drugim pilotem, Karlem Rabederem, ustanowili rekord w lot na odległość z maksymalnie 3 punktami zwrotnymi, latając 3 009 km. Kolejnym jego wielkim osiągnięciem jest przelot szybowcem nad szczytem Mount Everest. Był to pierwszy człowiek, który ustanowił taki rekord.

Ohlmann nie zrobił tego jedynie z rywalizacyjno-sportowych pobudek. Pilot pragnął mieć też własny wkład w rozwój aerodynamiki. Ponadto zainstalowanie na poszyciu maszyny specjalnego sprzętu, pozwoliło im na dokonanie pomiarów w formacie 3D ukształtowania powierzchni wyżej wymienionej góry, które były pomocne, chociażby podczas wyznaczania zupełnie nowych ratunkowych tras dla wspinaczy.

Junkers – sprzęt dla najtwardszych osób

Cała wyprawa wymagała oczywiście bardzo dobrego przygotowania, najlepiej przeszkolonej załogi, jak i niewątpliwie właściwego sprzętu. Lotnisko w Nepalu, będące tylko kawałkiem gleby, temperatury nawet do – 46 stopni Celsjusza i zabójcze ciśnienie – z takimi utrudnieniami trzeba było się zmagać. Podczas wyprawy niezastąpiony okazał się chronograf, który był na wyposażeniu zegarków Junkers Tworząc linię czasomierzy męskich, projektanci starali się, aby zapewnić możliwie najlepszą dokładność co do pomiarów. Nie zapomnieli również o męskim i niezwykle atrakcyjnym wyglądzie.

Charakterystyka zegarków Junkers

Zegarki Junkers stanowią ciekawą propozycję dla każdego, kto jest miłośnikiem stylu retro. Ich ponadczasowy wygląd, nierzadko nawiązuje do samolotów niemieckich. Wyposażone są w stalowe bransolety albo w skórzane paski najwyższej jakości. Ich okrągłe, przejrzyste koperty kryją w sobie tarcze w stonowanej kolorystyce. W zamyśle projektantów było, aby oddawały one kolor nieba, którego zdaje się przecież dotykać najwyższy szczyt na świecie, czyli wspomniany już wyżej Mount Everest.

Nie oznacza to, jednak że, iż w ofercie nie ma modeli kobiecych. Panie mają szansę nabyć zegarki o delikatnej kolorystyce i różnych sposobach wykonania, które niekiedy zdobione są dodatkowo kryształkami Swarovskiego. Charakterystyczny dla tej marki design to wyłącznie jedna spośród wielu zalet omawianych urządzeń, producent zadbał również o precyzję w zakresie chodu, wyposażając oferowane zegarki w mechanizmy szwajcarskie, które są dodatkowo bardzo wytrzymałe.

Junkers – kobiece piękno uwidocznione w szczegółach

Zegarki Junkers stanowią gwarancję ciekawego wyglądu i niezawodności. Bardzo dobrym na to przykładem będzie kolekcja zegarków damskich Junkers Bauhaus Lady, która dzięki zastosowaniu licznych kolorystycznych wariantów, wykonaniu klasycznemu, jak i możliwości co do wyboru między innymi paska albo bransolety, na pewno sprawdzi się w wypadku każdej dbającej o styl ubioru kobiety. Zegarki te mają wbudowane mechanizmy kwarcowe wykonania szwajcarskiego, co na pewno świadczy o ich dużej precyzji chodu. W niektórych modelach umiejscowiono na tarczach przepiękne kryształki Swarovskiego, które nadają luksusowego designu i dodają dużo uroku.

Zegarki Junkers łączą w sobie ponadczasowy wygląd i dokładność mierzenia czasu, dzięki zastosowaniu szwajcarskich mechanizmów. Stanowią propozycję dla wszystkich tych osób, które doceniają uroki stylu retro. Poza klasyczną męską kolekcją czasomierzy producent zadbał również o to, aby płeć piękna znalazła coś dla siebie w ofercie. Bogata kolorystyka, klasyczne wykonanie i usytuowane na tarczy kryształki Swarovskiego potrafią zadowolić nawet najbardziej wymagające gusta.

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close