KrajRegion

Zestaw do monitoringu domu – jaki jest koszt takiego rozwiązania?

Budowa domu to dość kosztowna inwestycja, jednak wiele osób marzy o swoich własnych czterech kątach oraz ogrodzie, w którym można spędzać czas wolny, dlatego coraz chętniej decydujemy się na opuszczenie mieszkania w bloku i wyprowadzkę bliżej natury. Podejmując się budowy domu warto również pamiętać, jak ważne jest jego zabezpieczenie. By nie stracić swojego dobytku, warto zdecydować się na solidny zestaw do monitoringu domu. Jakie rozwiązanie będzie najlepsze? Dowiesz się z naszego artykułu.

 

W jaki sposób zabezpieczyć swój dom?

Ochrona domu jednorodzinnego przed włamaniami to podstawa. Warto w nią zainwestować już na etapie budowy domu – nie ma na co czekać. Jeśli nie zrobi się tego na początku, potem często się o tym zapomina i tak w efekcie zostaje się bez zabezpieczenia, które jest kluczowe dla bezpieczeństwa domu i domowników. Jednym z podstawowych elementów zabezpieczenia jest bez wątpienia ogrodzenie. Warto zainwestować w trwałe i solidne rozwiązanie, które posłuży na lata.

Oprócz tego bardzo ważne są solidne drzwi oraz okna. Należy wybrać takie, które będą wykonane z materiałów antywłamaniowych, dzięki czemu będą one realnie chroniły przed włamaniem.

Następnym elementem zabezpieczającym jest oczywiście alarm, którego celem jest informowanie domowników, a także firmę ochroniarską o fakcie włamania do domu. Takie rozwiązanie pozwoli w krótkim czasie zareagować na niebezpieczeństwo. Ostatnim, ale nie mniej ważnym zabezpieczeniem jest monitoring, który również skutecznie zabezpiecza dom przez całą dobę. Razem z alarmem tworzą najlepszy zestaw chroniący przed wizytą nieproszonych gości.

Monitoring zewnętrzny – czy warto w niego inwestować?

Kamery do monitoringu zewnętrznego 24 godziny na dobę rejestrują to, co dzieje się wokół domu. Dzięki temu w przypadku włamania czy kradzieży można bardzo łatwo namierzyć włamywacza, a tym samym odzyskać mienie, które zostało skradzione. Oprócz tego monitoring w wielu przypadkach skutecznie odstrasza napastnika, dzięki czemu ten nie podejmuje nawet próby włamania. To naprawdę świetne rozwiązanie dla domów jednorodzinnych.

Ile kosztuje montaż monitoringu?

Koszt montażu monitoringu zależy przede wszystkim od wielkości nieruchomości, a tym samym od ilości kamer, które trzeba zainstalować, by skutecznie ją zabezpieczyć. Jedna kamera do monitoringu kosztuje około 150 zł, ceny droższych modeli sięgają zaś 400 zł za sztukę. Cena kamery będzie się różniła także w zależności od jej designu, rozdzielczości i dodatkowych opcji, takich jak nagrywanie w nocy. Jeśli szukasz skutecznych kamer tubowych, znajdziesz je w sklepie Montersi.pl: https://www.montersi.pl/kamery-tubowe-ip

Dodatkowo pamiętaj, by do kosztów monitoringu doliczyć również projekt systemu alarmowego, przygotowanie instalacji elektrycznej do kamer, przygotowanie i instalacja centralki alarmu i kamer oraz montaż zestawu. Co więcej, można skorzystać również z opcji podglądu monitoringu online. W tym celu konieczny jest zakup routera i specjalnej aplikacji, którą instaluje się na smartfonie.

zdjecie2.jpg

Zastanawiasz się jaki zestaw monitoringu wybrać? Sprawdź na Montersi.pl

 

źródło: artykuł partnera

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close