KrajKultura i rozrywkaRegion

Zima na Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach

Lato przeminęło, piękna Złota Jesień już za nami. Letnie ubrania powędrowały do szafy, a na wieszakach pojawiła się ciepła odzież. Wszyscy szykują się do zimy, przyroda zapada w sen zimowy, a Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach wciąż tętni życiem.

 

Z nastaniem chłodnych dni wagony letnie po wykonaniu prac konserwatorskich będą odstawione na boczny tor. Wtedy do służby wchodzą zamknięte, „zimowe” wagony wyposażone w centralne ogrzewanie. Dzięki temu w komfortowych warunkach można odbyć przejażdżki na trasie Rudy – Stanica – Rudy oraz Rudy – Stodoły – Rudy. Podróżując kolejką wąskotorową w Rudach można podziwiać piękno przyrody zarówno w jesiennej, jak i zimowej szacie.

Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

 

Cykliczne wydarzenia

Zabytkowa Stacja Kolejki Wąskotorowej w Rudach czynna jest przez cały rok i przygotowana na organizowanie przejazdów w każdych warunkach pogodowych. Nawet podczas zbliżających się chłodniejszych i krótkich dni organizowane są cykliczne imprezy:

  • dzień pieczonego ziemniaka organizowany na koniec września,
Dzień Pieczonego Ziemniaka w Zabytkowej Stacji Kolejki Wąskotorowej w Rudach.

 

  •  przejazd z duchami organizowany na początku listopada,

  •  w okolicach 6 grudnia odbywa się spotkanie z Mikołajem na wąskim torze,

  • styczeń to czas kuligu (jak jest śnieg to saniami, a gdy go brak to wozami ciągniętymi oczywiście przez konie,
  • w okolicy 21 marca tradycyjne powitanie wiosny wraz z topieniem Marzanny, co najczęściej jest sygnałem do powrotu wagonów letnich.

Imprezy dla grup

Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach organizuje dla grup zorganizowanych imprezy pod zamówienie o różnej tematyce. Zainteresowaniem cieszą się zajęcia w kuźni tzw. wykuta lekcja, kolejarski fach czy zawody sportowe. Po zajęciach pieczenie kiełbasek  i w zależności od stopnia zahartowania uczestników konsumpcja przy ognisku pod wiatą lub w ogrzewanej świetlicy. Na początku grudnia Kolej uruchomi salę kinową na 40 osób, gdzie wyświetlane będą filmy związane z koleją.

Jeśli kogoś dopada zimowa chandra, to w ramach rozruszania się zapraszamy do Zabytkowej Stacji Kolei Wąskotorowej w Rudach, gdzie można bardzo miło spędzić czas.

Więcej informacji:

 

źródło: materiały prasowe

 

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close