AlarmRegionWiadomość dnia

Zima znowu zaatakowała! Seria wypadków na śląskich drogach

Śnieg pada prawie w całym regionie od rana i zdaniem synoptyków będzie sypał coraz bardziej. Skutki już są. W korku postoicie na Murckach na DK 86 w stronę centrum Katowic. Zderzyło się tutaj aż 5 samochodów, jedna osoba została ranna. Tworzą się korki a sprawy nie ułatwiają także „Apacze” czyli kierowcy jadący na zasadzie „a jadę, a patrzę”. Policja prosi o rozwagę na drogach, na których z każdą chwilą jest coraz bardziej ślisko. Prawdopodobnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było powodem kolizji, do której doszło także w Katowicach na Rozdzieńskiego na wysokości zjazdu przy Novotelu w kierunku Sosnowca. Zderzyły się tutaj osobowe Ford i Peugeot. Na razie policja nie ma informacji o poszkodowanych.

Rano do groźnego wypadku doszło na DK 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Po zderzeniu, z jednego ze zniszczonych samochodów strażacy musieli wyciągać za pomocą hydraulicznego sprzętu zakleszczoną osobę.

Jak informują policjanci ze śląskiej drogówki, trudne warunki jazdy panują w aglomeracji oraz w okolicach Bielska-Białej. Mimo iż na drogach znowu zapanowała zima, niektórym kierowcom nie brak ułańskiej fantazji. Od rana policjanci złapali już 9 pijanych kierowców. Doszło do 2 wypadków i prawie 50 kolizji.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close