Kraj

Zlikwidowano nielegalną gorzelnię

Jak poinformował w piątek rzecznik prasowy słupskiej policji, Dariusz Czerwiński, wytwórnia znajdowała się na terenie gospodarstwa położonego na uboczu, w okolicach miejscowości Redencin (Pomorskie). – Nieruchomość leży na skraju lasu, a najbliższe zabudowania oddalone są o prawie 1,5 kilometra – powiedział Czerwiński.

W pomieszczeniach gospodarczych na terenie posesji, policjanci znaleźli kompletną linię technologiczną do produkcji alkoholu (beczki, węże, pompy próżniowe, filtry). Ze wstępnych wyliczeń funkcjonariuszy wynika, że wytwórnia działała około dwóch miesięcy i w tym czasie wyprodukowała kilkanaście tysięcy litrów alkoholu.

Policja zatrzymała 26-letniego właściciela gospodarstwa. Jeszcze w piątek ma on usłyszeć zarzut nielegalnego wytwarzania alkoholu, za co grozi do dwóch lat więzienia.

Policjanci ze Słupska dowiedzieli się o istnieniu wytwórni, która dostarczała alkohol m.in. na słupski rynek, już jakiś czas temu. – Wytypowali kilka osób i metodą eliminacji doszli do 26-latka spod Redencina – poinformował Czerwiński.

Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close