KrajKultura i rozrywkaRegion

Złote pierścionki zaręczynowe – jak wybrać idealny model?

Jeśli poczułeś, że nadszedł odpowiedni czas na zaręczyny, z pewnością zaczynasz rozglądać się za odpowiednim dla Twojej wybranki pierścionkiem. Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? Czym się kierować?

 

Podstawowe decyzje

Chcąc wybrać idealny pierścionek zaręczynowy warto dokładnie obserwować swoja wybrankę. Jeśli pierścionek nie jest kupowany w wielkiej tajemnicy i przyszła narzeczona bierze aktywny udział w poszukiwaniu zaręczynowej biżuterii, zadanie jest dość proste – sama bowiem jest w stanie określić i zasugerować, co jej się podoba. Jeśli jednak to wydarzenie chcesz zorganizować w ścisłej tajemnicy  i bez wiedzy narzeczonej, koniecznie powinieneś poobserwować, jaką biżuterię lubi Twoja wybranka. Jedne osoby uwielbiają świecidełka, duże kamienie, błysk. Inne gustują w drobnej, minimalistycznej biżuterii, która nie rzuca się w oczy lub nie przeszkadza im w codziennych pracach i zawodowych czynnościach.  Decyzja o kolorze złota, wyborze kamienia, rozmiarze, fasonie pierścionka jest całkowicie indywidualna i każda przyszła narzeczona mogłaby dokonać innego wyboru.

Kolor złota

Podczas „podglądania” preferencji biżuteryjnych swojej wybranki, warto zwrócić uwagę jakie kolory są jej bliskie – jeśli lubi srebro i chłodniejsze tony – białe złoto pierścionka z pewnością bardziej przypadnie jej do gustu. Jeśli jednak jest zwolenniczka klasycznego żółtego złota – taki tez pierścionek najbezpieczniej będzie wybrać. Żółte złoto jest najczęściej wybieranym kolorem kruszcu w przypadku pierścionków zaręczynowych. Klasyczny wybór zawsze będzie modny i zawsze będzie dobrze wyglądał – nie bez kozery to właśnie obrączki czy pierścionki wykonane z żółtego złota są symbolem biżuterii ślubnej. Warto uwzględnić także fakt, że najczęściej dobór obrączek ślubnych pod kątem kolorystycznym powinien być podyktowany kolorem pierścionka zaręczynowego – staną się ze sobą nierozerwalnie złączone, choć noszone mogą być na palcach obu dłoni.

O przewadze żółtego złota nad innymi może także świadczyć jego duża wartość, która zależy od próby złota. Złote pierścionki najczęściej są wykonywane ze złota o próbie 0,333, 0,585  lub 0,750 – należy wziąć pod uwagę, planując budżet, że im wyższa próba tym wzrasta cena pierścionka, ale także jego trwałość i może uznać to za swoistą inwestycję. Trwałość pierścionków z żółtego złota zapewnia stop cynku, miedzi lub srebra; taka biżuteria jest odporna na zarysowania i uszkodzenia.

Do wyboru, do koloru!

Czy pierścionek zaręczynowy koniecznie musi być z zwieńczony pokaźnym brylantem? Absolutnie nie! Choć taki model jest ikoną jubilerstwa zaręczynowego i bywa uznawany za symbol trwałej i nieprzemijającej miłości, to coraz częściej panowie decydują się na wybór innych pierścionków jako tych odpowiednich na dzień zaręczyn. Szmaragdy, rubiny czy szafiry równie dobrze prezentują się w otoczeniu żółtego złota, także pierścionki z perłami czy innymi mniej „błyszczącymi” kamieniami jak onyks doskonale sprawdzą się w roli biżuteria zaręczynowa. Istotne jest wybór takiego kamienia, który będzie pasował do osoby go noszącej – nie przytłoczy jej ani nie sprawi, że będzie czuła się nieswojo nosząc na palcu ogromny kamień lub zbyt drobny pierścionek zginie na jej dłoni.

Szeroki wybór pierścionków zaręczynowych znajdziesz na stronie https://sklep.diamor.pl/pierscionki-z-zoltego-zlota.

 

źródło: artykuł partnera
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close