RegionWiadomość dnia

Żory: Niezwykły pokaz mody i zbiórka dla Natalii Staśko. Żory Be Fashion 2014 [ZDJĘCIA]

Pewnym krokiem i z uśmiechem na twarzy. Tego musiały nauczyć się modelki-amatorki, które wzięły udział w drugiej edycji Żory be Fashion. Ten dzień większym stresem był jednak dla debiutujących tutaj projektantów mody. Aby stworzyć taki pokaz mody młodzi ludzie o kolekcji, którą zaprezentowali, myśleli na długo przed tym wydarzeniem. – Wymyśliłam ten projekt już dwa lata temu, w mojej głowie tkwił, kiełkował. Wykiełkowało to, co zostało pokazane – mówi Agnieszka Warsz, projektantka.

 

Zaprezentowano najlepsze kreacje zgłoszone do konkursu Be Fashion oraz prace dyplomowe projektantów z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. – Trochę brali pod uwagę trendy przy doborze materiałów, oni sami tworzyli materiały. Wzorowali się na sławnych projektantach, artystach. Każda kolekcja jest inna i ma inną inspirację – informuje Monika Bogusławska-Bączek, Wyższa Szkoła Techniczna.

 

Żory Be Fashion nie tylko pomaga młodym projektantom w spełnianiu marzeń, ale także tym bardziej potrzebującym. – Pomagamy maleńkiej dwuletniej dziewczynce Natalii Staśko. Dziewczynka cierpi na nowotwór złośliwy i jej rodzice zbierają pieniądze na leczenie – mówi Anna Ujma, pomysłodawca Żory Be Fashion. Za które trzeba zapłacić ponad 200 tysięcy euro. Dlatego w ramach Żory Be Fashion została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, które w całości zostaną przekazane rodzicom dziewczynki. – W tej chwili mamy 15 procent kwoty, dlatego staramy się ze wszystkich sił żeby wspomóc Natalkę i jej rodzinę – mówi Anna Samek, wolontariuszka.

 

Chcą to zrobić, ponieważ rodziny nie stać na sfinansowanie operacji za granicą, która da dziewczynce szansę na całkowite wyzdrowienie. – Przeszła już bardzo dużo, jest bardzo dzielną dziewczynką. Jedyną szansą na jej wyleczenie jest przeprowadzenie zagranicznej terapii, której nie refunduje NFZ – wyjaśnia Seweryn Staśko, tata Natalii. Dlatego każda złotówka jest im bardzo potrzebna, a takie wydarzenia pomagają im być coraz bliżej wyznaczonego przez siebie celu.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close