AlarmRegionWiadomość dnia

Został gwiazdą internetu. Zatrzymała go policja. Złapano bandytę, rabującego śląskie banki!

Rabusiem okazał się 29-letni mieszkaniec Świętochłowic. W rabowaniu banków nie oszczędzał się – przez ostatnie trzy miesiące ogołocił z gotówki placówki bankowe w Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Zabrzu oraz dwukrotnie w Rudzie Śląskiej. Bandyta zawsze działał według podobnego schematu. Zapisy monitoringu także wskazywały na to, że autor napadów jest ten sam. Dwa spośród sześciu napadów zdarzyły się w Rudzie Śląskiej. Sprawca w odstępie 6 dni dwukrotnie napadł na ten sam bank. Podczas drugiego rabunku po wejściu do środka wykrzyknął: „Powtórka z rozrywki!”.

Bandziora namierzano dwa tygodnie – policja publikowała zdjęcia przestępcy na swoich stronach internetowych, rozsyłała jego podobizny do lokalnych mediów, typowała także pasujących do rysopisu ewentualnych sprawców. W końcu mężczyzna wpadł. Bandytą napadającym na banki okazał się 29-latek ze Świętochłowic – znany wcześniej policji z podobnych przestępstw. Damian K. usłyszał na razie dwa zarzuty rozboju, do których już się przyznał. Mężczyzna został już tymczasowo aresztowany. Za kratkami spędzi co najmniej 3 miesiące, oczekując na ewentualne uzupełnienie listy zarzutów. Kolejne zarzuty dla aresztowanego rabusia wydają się tylko kwestią czasu. Policja nadal bowiem zbiera dowody w tej sprawie.

Użyte przez 29-latka podczas drugiego napadu na ten sam bank określenie „powtórka z rozrywki”, dla sądu może mieć zdecydowanie inne znaczenie. Mężczyzna siedział już bowiem w więzieniu za podobne przestępstwo. Teraz, jako recydywiście za podobną „powtórkę z rozrywki” sędzia może skazać nie na 12 lecz nawet na 18 lat więzienia.

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close