KategoriaRegion

ZUS i RCKiK zachęca – oddaj krew dla potrzebujących!

Oddział ZUS w Chorzowie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi.

 

Już w najbliższy wtorek, 29 września, w godz. od 8.00 do 12.00, na parkingu przy budynku ZUS przy ul. Dąbrowskiego 45 stał będzie ambulans do poboru krwi. Wszyscy chętni, którzy chcą pomóc w ratowaniu zdrowia i życia innym, będą mogli to zrobić, oddając krew.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Krwi nie da się wytworzyć

– Sytuacja epidemiczna w kraju, planowane operacje, ale też wypadki komunikacyjne i inne powodują, że szpitale potrzebują krwi. Nie da się jej niczym zastąpić, a bez niej, żadna operacja nie może być przeprowadzona.  Serdecznie zapraszamy mieszkańców miasta do  udziału we wspólnej akcji z pracownikami ZUS, jestem przekonana, że razem możemy więcej zdziałać – mówi Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego. 

Kto może oddać krew?

Należy pamiętać o tym, że krew może oddać osoba, która jest zdrowa, waży co najmniej 50 kg, jest pełnoletnia i ma nie więcej niż 65 lat. Przed oddaniem krwi należy pamiętać o lekkim posiłku, herbacie lub kawie z cukrem. Koniecznie należy ze sobą zabrać dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport) krwiodawcy. Zakład Ubezpieczeń Społecznych serdecznie zaprasza do udziału w akcji!

Źr.: mojchorzow.pl

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close