Czy Europa jest w stanie szybko i skutecznie przestawić się na efektywną gospodarkę energetyczną? Czy efektywna na pewno znaczy bez-węglowa? Czy Śląsk i Zagłębie szybko odnajdą się w takich realiach? Jak kształtować naszą energetyczną i środowiskową politykę, przy okazji dokonując transformacji przemysłowego regionu w dolinę IT? Na te i wiele innych tematów postaramy się odpowiedzieć w nowej propozycji Telewizji TVS. Zapraszamy na program EKO EUROPA!

Najnowszy odcinek

Gościem programu EkoEuropa jest współpracownik europosła Jana Olbrychta i wiceprezydent Chorzowa, Marcin Michalik

EkoEuropa: Zielony Ład nie zbuduje się sam!

13 marca 2020

Koronawirus zepchnął niemal wszystkie inne tematy na bok – nie ma się czemu dziwić – Europa w obliczu walki ze wspólnym wrogiem już dawno nie była tak zjednoczona. No – może poza jednym przypadkiem. Walki ze zmianami klimatu. Europejski Zielony Ład powoli staje się faktem, ale żeby stał się w stu procentach potrzebne są konkretne działania. Potężne, unijne mechanizmy i środki to oczywiście świetny sposób na to, żeby ekologiczną koniunkturę nawet w najbardziej nieekologicznych regionach rozhuśtać. Ale działania na miejscu nic nie zastąpi. My dzisiaj takie właśnie pomysły i inicjatywy Wam pokażemy!

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close