Śląsk to wspaniałe miejsce pełne wspaniałych ludzi. Jednym z nich jest Mirek Szołtysek! Co wyjdzie z połączenia pięknych i ciekawych miejsc na Śląsku z Waszym ulubionym Mirkiem Szołtyskiem, który Śląsk zna od podszewki? Nowy program w Telewizji TVS – Perły Śląska!

Najnowszy odcinek

Perły Śląska: Żymlok i krupniok, czyli przysmaki bez których Śląska by nie było!

4 lipca 2020

Telewizja TVS rusza z emisją nowego programu o kulturze i śląskich tradycjach. „Perły Śląska” poprowadzi Mirek Szołtysek. Tematem pierwszego odcinka jest kunszt wytwarzania krupnioków i żymloków. Ale takich wyjątkowych – naszych, śląskich i najlepszych!

 

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wytwarza się znane śląskie specjały, czyli krupnioki i żymloki? A może ciekawi Was, czy w dzisiejszych czasach jest możliwa produkcja regionalnych, zdrowych przetworów na ogólnopolską skalę? Na te pytania odpowiemy w pierwszym, premierowym odcinku programu „Perły Śląska”. Gościem Mirka Szołtyska jest Witold Gaik, właściciel marki „Świeżyzna”, tworzącej dobre dla zdrowia produkty.

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close