„Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” to cykl pięciu audycji telewizyjnych poświęconych ochronie powietrza.

Audycje z udziałem cenionych ekspertów powstały w ramach projektu InfoSMOG-MED, którego celem jest budowanie świadomości mieszkańców województwa śląskiego na temat szkodliwego wpływu zanieczyszczeń powietrza na zdrowie człowieka oraz poznawanie skutecznych sposobów na walkę ze smogiem. Eksperci zachęcają również widzów do skorzystania z bezpłatnej platformy cyfrowej oraz aplikacji mobilnej Śląskie SMOGSTOP. Pozwalają one śledzić prognozowaną jakość powietrza i wysyłają spersonalizowane komunikaty zdrowotne.

Najnowszy odcinek

Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre: odc.4

31 marca 2021

W czwartym programie z cyklu „Śląskie. Zmieniamy powietrze na dobre” goście Marii Zawały porozmawiają o dobrych antysmogowych praktykach. W studio gościmy Izabelę Domogałę, Członka Zarządu Województwa Śląskiego, dr Janinę Fudałę, Eksperta wiodącego IETU, prof. Andrzeja Lekstona, Kierownika Pracowni Hemodynamiki w SCCS w Zabrzu oraz Antoniego Szlagora, Burmistrza Żywca. W trakcie rozmowy przedstawione zostaną inicjatywy, które podejmują władze samorządowe w naszym regionie, dowiemy się, jak radzi sobie Żywiec, który znalazł się na 1. miejscu wśród najbardziej zanieczyszczonych miast w rankingu WHO (raport z 2016). Eksperci przedstawią także skutki zdrowotne wdychania smogu oraz zaprezentują naukowe narzędzia, które wspierają samorządy w walce ze smogiem.

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close