Jak połączyć pieczarkę z oscypkiem i cebulę ze słodką bułką? Jak skleić śląskie i góralskie klimaty w jedno, wybitnie smaczne danie? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam ON – Baca Artur Bacowski! W programie U Bacy na Cacy będzie gotowanie, opowiadanie, wicowanie i to wszystko, co w każdej kuchni chcielibyście mieć ;-)

Najnowszy odcinek

Hopsaaa haaaa! Artur Baca Bacowski "pożenił" ze sobą kaczkę i świnkę!

U Bacy Na Cacy: Czy kaczuszka lubi świnkę? Jeszcze pytacie ;-)

9 lutego 2019

W świecie fauny i flory symbiozy bywają najróżniejsze i najbardziej zaskakujące. Niektóre zaskakują dopiero na naszym podniebieniu! Hopsaaa haaaa! Artur Baca Bacowski „pożenił” ze sobą kaczkę i świnkę!

 

To nie zapowiedź zakazanego prawem eksperymentu genetycznego rodem z horroru klasy B, ale nasz najnowszy przepis! Baca na ruszt rzuca tym razem coś wyjątkowego – kaczkę! A zainspirował się miejscem, w którym gotuje, czyli Restauracją POD ORZECHEM w Bytomiu, serwującą pyszną i tradycyjną kuchnię.

Baca jak na górala przystało tez tradycję lubi, ale ciupaską też jej przyłożyć potrafi jak trza – a że trza, to przyłożył! Udziec z kaczki – zdawałoby się kulinarna klasyka jak rolada śląska z kluskami czy schabowy w panierce. Nic bardziej mylnego! W rękach naszego Bacy nawet słynna Mona Lisa mogłaby stać się wiodącym dziełem kubizmu, a co dopiero dająca tak wiele możliwości eksperymentowania kaczka!

 

Kaczuszka w słynnej piosence Mieczysława Wojnickiego konicznie chciała wyjść za mak. Dziwne? No co Wy nie powiecie 😉 Bo u nas ożenek jest jeszcze bardziej „odjechany” – Artur Baca Bacowski znalazł sposób na to, żeby kaczkę połączyć nierozerwalnym węzłem kulinarnym ze świnką 😉 A co w śwince najlepsze? Wiadomo! Boczuś 😉

 

Jeśli reszty nie chcecie sobie dopowiadać – koniecznie sprawdźcie przepis na udziec z kaczki a’la U Bacy na Cacy i zobaczcie najnowszy odcinek programu! Miłego oglądania i smacznego!

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close