Prezenterzy

Jacek Swoboda

program Szlagierowa Lista

Dyrektor programowy i prowadzący "Szlagierowej Listy".

Mariusz Kalaga

program Przebojowe Smaki

Pomysłodawca, autor i współprowadzący wspólnie z żoną program „Przebojowe Smaki Mariusza Kalagi”. Kuchnia nie jest mu obca, lubi dobrze zjeść (co widać), ale w porównaniu z żoną jego wiedza i umiejętności są dużo mniejsze.

Jego największą pasją jest muzyka, którą profesjonalnie zajmuje się i wykonuje od 35 lat. Ma możliwości wokalne, świetną dykcję, radzi sobie praktycznie w każdym repertuarze poza rapem i hip hopem, pozostając sobą.

Na co dzień jego inne hobby to ogrodnictwo balkonowo-domowe, wszelki możliwy w wolnych chwilach ruch. Latem – rower i pływanie, zimą – narty (i tylko we Włoszech)

Bogusia Kalaga

program Przebojowe Smaki

Współprowadząca program „Przebojowe Smaki Mariusza Kalagi”. Kulinarny „wulkan" wiedzy kulinarnej. To jej ogromna pasja, którą interesuje się praktycznie od dziecka. Zna nieokreśloną liczbę różnych przepisów, a jej niewątpliwie największym atutem są smaki, które potrafi łączyć i wykorzystywać w przygotowywanych swoich autorskich daniach, które podaje równie artystycznie i nietuzinkowo.

Ale kuchnia i jej pochodne, to nie jedyna pasja Bogusi. To także wielka miłośniczka książek, które praktycznie „zjada” czytając. Ma dużą wiedzę na temat
numerologii i parapsychologii. To jej kolejna wielka pasja. Jest także miłośniczką dekoracji wnętrz i ich urządzania.

Na co dzień ciepła, spokojna, absolutnie niekonfliktowa i kochana osoba.
Justyna Sosna

Justyna Sosna

program Koncert Życzeń

Prywatnie nauczycielka. Od wielu lat razem z Kornelią Marszałek prowadzą w TVS "Koncert Życzeń".

Kornelia Maroszek

program Koncert Życzeń

Prywatnie nauczycielka. Od wielu lat razem z Justyną Sosną prowadzą w TVS "Koncert Życzeń".

Maria Zawała

program Kierunek Zdrowie

Dziennikarka, redaktor w Telewizji TVS, autorka cotygodniowego programu „Kierunek Zdrowie”. Specjalizuje się w tematyce medycznej. Laureatka licznych nagród dziennikarskich w konkursach m.in. Silesia Press, Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek, Dziennikarz Medyczny Roku. Działa społecznie w organizacjach pomagających kobietom i Stowarzyszeniu Dziennikarze dla Zdrowia. Lubi swoją pracę, czekoladę, koty i wszystko, co włoskie #andràtuttobene #wszystkobędziedobrze

Wojciech Żegolewski

program EkoMisja, Top 5 Silesia Flesz

W życiu kręcą go najbardziej kręcące się kebaby, perfumy które kolekcjonuje i to, co dzieje się dookoła nas. To też po śląskich kebabowniach może was oprowadzić równie sprawnie jak po świecie śląskich newsów. Jako redaktor naczelny portalu www.tvs.pl pilnuje, by żaden "szok i niedowierzanie" Wam nie umknęły. I te bardzo i te mniej ważne - ale zawsze interesujące informacje znajdziecie nie tylko na stronie - ale i w prowadzonym przez niego programie TOP 5 SILESIA FLESZ.

Nina Nocoń

magazyn Dzieje Się, Weekend z TVS

Prezenterka TV, dziennikarka, konferansjer. W Telewizji TVS pracuje od pierwszego dnia nadawania, rozpoczęła od prezentowania prognozy pogody (czym zajmuje się do dzisiaj). W miarę nabywania doświadczeń otworzyły się przed nią nowe wyzwania - prowadzenie przede wszystkim programów lifestylowych, w tym programów "live", co jest jej ulubioną formą pracy prezentera. Adrenalina, kontakt z widzami, interesujący ludzie i ciekawe tematy - ciągły głód doświadczeń nie pozwala jej stać w miejscu, dlatego od lipca 2019 roku jest także kierownikiem produkcji oraz wydawcą: najpierw programu "Lato z TVS", obecnie "Poranek Silesia". Swoją energię oddaje także potrzebującym - działa w Fundacji TVS, oraz w stowarzyszeniu pomagającym seniorom.

Prywatnie z optymizmem podchodzi do życia, jest wielką fanką festiwali muzycznych oraz pasjonatką czytania, szczególnie literatury faktu. W jej domu zawsze był jakiś zwierzak - obecnie rządzi adoptowana kotka :)

Stara się postępować według maksymy, że życie trzeba przeżyć, nie przeczekać.

Ewa Masilonis

program Weekend z TVS

Z Telewizją TVS związana od 2013 roku, gdzie jako prezenterka telewizyjna debiutowała dwa lata później. Współpracowała również z mediami na Dolnym Śląsku. Absolwentka filologii polskiej oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Jeleniogórzanka z urodzenia, wrocławianka z wyboru. Uwielbia wszystko, co wymaga kreatywnego myślenia. Lubi dobrą muzykę, dobre kino i dobrą książkę. Miłośniczka mody, kawy i domowego ciasta

Marcin Mazur

program Kopalnia Historii

Z dziennikarstwem związany od wielu lat, choć w dziecięcych planach chciał być lekarzem. Jak mówi, oba zawody mają jedną cechę wspólną - pomaganie. Lekarze pomagają nam wyzdrowieć, dziennikarze pomagają zrozumieć otaczający świat. Wcześniej związany z TVN, TVN24 oraz Wirtualną Polską. Poza pracą w mediach zajmuje się również doradztwem w zakresie komunikacji i wizerunku.
Prywatnie dużo biega, jeździ na rowerze i pływa. Fan triathlonu, stawia w nim pierwsze kroki. Poza sportem uwielbia gotować. Zafascynowany włoskimi pizzaioli, wciąż eksperymentuje z przepisami na najlepszą pizzę neapolitankę.

Anna Tabaka

program Gość TVS

Prowadząca "Gościa TVS" i wydawca"Silesia Flesz".

Roko i Colino

program Rokolinowy Świat

Aleksander Pietrek i Sylwia Grzywa to zawodowi muzycy, od najmłodszych lat występujący na scenie w kraju i za granicą.
Aleksander Pietrek (Roko) - muzyk, aranżer, kompozytor, multiinstrumentalista, autor tekstów, założyciel wielu zespołów, wokalista, pomysłodawca kostiumów scenicznych. Sylwia Grzywa (Colino) - aktorka sceny muzycznej, wokalistka, autor tekstów, scenariuszy przedstawień i programów dla dzieci.
Razem tworzą estradowy duet stworzony z myślą o najmłodszej publiczności. Nie tylko bawią, ale i uczą. Spotkanie z nimi to gwarancja wspaniałej zabawy!

Monika Herman

magazyn Dzieje Się

Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła 20 lat temu - w lokalnej stacji telewizyjnej w Rudzie Śląskiej. Potem przeniosła się do katowickiego oddziału TVP, gdzie dla Aktualności, ale również dla Wiadomości, czy Panoramy i serwisu Info przygotowywała materiały informacyjne i relacje reporterskie na żywo. Przez kilka lat pracowała również jako sekretarz redakcji w Wiadomościach Rudzkich. W TVS współtworzyła serwis informacyjny „Silesia Felsz”, obecnie prowadzi magazyn kulturalno – rozrywkowy „Dzieje Się”. Prywatnie szczęśliwa mama i żona.

Agnieszka Strzelczyk

Telesprzedaż, Weekend z TVS

Dziennikarka z zamiłowania i zawodu. Przygodę z tą branżą zaczęła jeszcze na studiach, kiedy zatrudniono ją w Dzienniku Zachodnim. Tam oddawała się sprawom lokalnej społeczności.

Z telewizją TVS związana jest od 9 lat. Na początku była reporterką Silesia Informacji, później została prowadzącą program Szlagierowa Lista TVS i Weekend z TVS. Ostatnimi czasy można zobaczyć ją w programie Telesprzedaż.

Miłośniczka stolarstwa, zwierząt, muzyki, literatury i kina.