Starsi ludzie też mają swoje potrzeby. "SOS dla seniorów z Rudy Śląskiej"

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Dobry geriatra potrafi zaradzić nie tylko problemom zdrowotnym, ale również tym związanym z samopoczuciem psychicznym – cierpliwie wysłucha i nie zbagatelizuje trosk starszego człowieka. I co najważniejsze: odstawi leki. Seniorzy zażywają ich zdecydowanie za dużo – przekonują lekarze Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II W Katowicach.

 

 

Statystyczny Polak żyje 74 lata, Polka 81,8 lat. Mężczyźni w UE żyją przeciętnie o prawie 5 lat, kobiety o dwa lata dłużej – wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie.Statystyczny Polak jest ogólnie zdrowy i sprawny do 61,3 lat, Polka do 64,6 lat. Ponieważ będziemy żyć coraz dłużej, potrzeba opieki nad seniorami będzie rosnąć.

O tym do czego potrzebny jest geriatra i jak powinna wyglądać nowoczesna opieka nad seniorem – opowiadamy w programie Kierunek Zdrowie w TVS.

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close