Czy witamina C wyleczy nas z przeziębienia. Czy jest cudownym lekiem na raka? W programie „Kierunek zdrowie” TVS fakty i mity o witaminie C.

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Sześć atomów węgla, osiem wodoru i sześć tlenu. To wzór na witaminę C. Człowiek jej nie produkuje, ale żyć bez niej nie może. Czy witamina  C wyleczy nas z przeziębienia. Czy jest cudownym lekiem na raka? W programie „Kierunek zdrowie” TVS fakty i mity o witaminie C.

 

Organizmy wszystkich zwierząt, poza człowiekiem, niektórymi małpami, nietoperzami i świnkami morskimi „produkują” witaminę C. Choć człowiek tego nie czyni, bez witaminy C żyć nie może.

– Witamina C to silny przeciwutleniacz, aktywuje wiele enzymów, ułatwia przyswajanie żelaza, bierze udział w syntezie kolagenu, wzmacnia zęby i dziąsła, stabilizuje psychikę, jednak nie wykazuje związków z częstotliwością zapadania na przeziębienia i ma minimalny wpływ na szybkość zdrowienia – mówi prof. Bogusław Okopień, konsultant krajowy w dziedzinie farmakologii klinicznej.

Więcej o witaminie C dowiecie się z najnowszego odcinka programu Marii Zawały – Kierunek Zdrowie. Zobaczcie wideo:

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close