Kierunek Zdrowie: Jak rozpoznać wady zastawkowe serca? Jakie są nowoczesne metody leczenia?

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: Dla małoletnich od lat 12

Wady zastawkowe serca mogą dawać objawy, takie jak duszność czy omdlenia, albo nie dawać ich wcale. To drugi po chorobie niedokrwiennej serca najważniejszy problem kardiologiczny. O tym, jak diagnozuje się i leczy wady zastawkowe serca opowiadamy w programie Kierunek Zdrowie.

 

 

– W sercu człowieka są cztery zastawki. Dwie przedsionkowo-komorowe oraz dwie zastawki, które leżą między komorami a dużymi naczyniami odchodzącymi od serca a więc zastawka aortalna, (między lewą komorą a aortą) oraz zastawka płucna, która jest usytuowana między prawą komorą a tętnicą płucną. Otwierają się i zamykają w skurczu i rozkurczu serca – wyjaśnia prof. Marek Deja, kardiochirurg, lekarz kierujący oddziałem kardiochirurgii w Górnośląskim Centrum Medycznym Szpital w Ochojcu, kierownik Katedry i Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

W jaki sposób rozpoznać wady zastawkowe serca, co powinno nas zaniepokoić, gdzie szukać pomocy i jakie są nowoczesne metody leczenia – na te i wiele innych pytań, odpowiedź znajdziecie w programie KIERUNEK ZDROWIE. Zaprasza jak co tydzień – Maria Zawała!

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close