Kierunek Zdrowie: Magda Piekorz szczerze o swojej chorobie. Jak walczy z boreliozą?

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Podstępna,  trudna do zdiagnozowania, w dodatku sposób jej leczenia dzieli tak pacjentów jak i lekarzy. To borelioza, choroba która roznoszą kleszcze i ich larwy. Zachorowała na nią także znana reżyserka Magdalena Piekorz. O boreliozie opowiada w programie Kierunek Zdrowie.

 

 

– Zaczęło się 10 lat temu, o czym nie miałam zielonego pojęcia, po ugryzieniu kleszcza podczas spaceru z psem. Ponieważ nie miałam rumienia, nie podano mi żadnego antybiotyku. Lekarz uznał, że nie mam boreliozy. Spokojna wróciłam wtedy do domu i o całym zdarzeniu zapomniałam. W momencie, kiedy zaczęły się pierwsze objawy, nie pomyślałam, że mogą być związane z tamtym ugryzieniem przez kleszcza – opowiada reżyserka.

Bardzo poważne dolegliwości Magda Piekorz zaczęła mieć po 7 latach od ukąszenia przez kleszcza.

– Bardzo silne bóle zatok, całej głowy, myślałam że są to objawy neurologiczne, chodziłam od lekarza do lekarza – opowiada Piekorz o boreliozie.

 

Kierunek Zdrowie: Magda Piekorz szczerze o swojej chorobie. Jak walczy z boreliozą?

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close