Kierunek Zdrowie: Udar mózgu. Błyskawiczna pomoc i rehabilitacja są najważniejsze!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: Dla małoletnich od lat 12

Zaburzenia widzenia, problemy z mową. Ręce i nogi odmawiają posłuszeństwa. To może być udar mózgu. Pojawia się nagle i w sekundzie wywraca życie do góry nogami. Cztery lata temu krok od śmierci był znany dziennikarz Michał Figurski. Doznał rozległego udaru krwotocznego mózgu.

 

Nie potrafiłem się ubrać, na stole leżał telefon, a ja nie wiedziałem, do czego służy. Szok – wspomina pierwsze chwile po udarze. Cudem przeżył. Rehabilitował się m.in. w Centrum Medycznym TriVita w Porąbce, które specjalizuje się w tego typu leczeniu. Dziś Michał Figurski funkcjonuje jak zdrowy człowiek. – A przecież nie tak dawno nie byłem w stanie sam się umyć lub ubrać, nie mówiąc o jedzeniu – mówi w programie Kierunek Zdrowie w Telewizji TVS, poświęconemu nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej.

Właściwa rehabilitacja po udarze wielu z nich może przywrócić do życia: społecznego i zawodowego. W każdej sekundzie od udaru umierają komórki mózgowe. Dlatego natychmiast wezwij pogotowie ratunkowe!

Zadzwoń pod numer 112! Liczy się każda minuta!

 

Jeśli dotrzesz do szpitala najpóźniej cztery i pół godziny od wystąpienia udaru mózgu, masz szanse wyjść z choroby bez szwanku. O objawach udaru mózgu oraz nowoczesnej rehabilitacji neurologicznej opowiemy w programie Kierunek Zdrowie. Zapraszam- Maria Zawała

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close