Loża Prezydentów: Miasta ruszają na pomoc Narodowemu Programowi Szczepień. Chcą, czy muszą?

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2021

Przeznaczenie wiekowe: Bez ograniczeń wiekowych

W dzisiejszym programie Loża Prezydentów poruszamy dwa ważne tematy. Jednym z nich będzie temat szczepień i prośba o pomoc w ich organizacji. Pomoc rządu – skierowana do samorządów. Drugą kwestią, będzie aktualna kondycja gmin górskich po minionym sezonie zimowym.

 

Rząd prosi samorządy o pomoc w akcji szczepień przeciwko koronawirusowi. W związku z tym, że w drugim kwartale tego roku do Polski ma trafić znacznie więcej dawek szczepionek niż w pierwszych trzech miesiącach roku, potrzebnych jest znacznie więcej punktów, w których można będzie szczepić ludzi. Ich organizacją mają zająć się gminy. Czy to dobry pomysł i czy samorządy podołają temu zadaniu? Gościem Grzegorz Żądło jest Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Kolejnym tematem Loży jest sytuacja gmin górskich po zakończonym właśnie sezonie zimowym. Czy rządowa pomoc, którą kilka dni temu dostały te gminy, wystarczy, żeby znacząco uratować budżety miast? Na to i inne pytania odpowie burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close