Majówka bez kiełby i słońca, ale za to z TOP 5 SILESIA FLESZ!

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Nie wiecie, jak uratować resztki majówki? Bo ta w tym roku z pogodą nie za bardzo dopisała. Nawet w Beskidzie spadł śnieg! Ale u nas nie spadł poziom ironii, sarkazmu i dobrego humoru. Bo tego w wydarzeniach minionych dni nie brakuje! Zapraszamy na najnowsze Top 5 Silesia Flesz!

 

Na majówkę odpaliły się nieliczne grille – nieliczne, bo deszczu nie brakowało. Ale i odpaliła się drogówka. Nie żeby jakoś tam specjalnie chciała – taka służba po prostu. A policjanci z autostradowego patrolu odpalili nową furę – Kia Stinger sieje już postrach wśród domorosłych naśladowców Kubicy!

Z autostrady zjeżdżamy na DK 94 i mierzymy razem z mieszkańcami Sławkowa poziom hałasu. Bo ten jest niemiłosierny i mieszkańcy sami proszą o to, czego inni często nie chcą – bo brzydkie i widok zasłania – czyli ekrany dźwiękochłonne.

Ale jak sobie w Sławkowie zasłonią drogę ekranami – to nie zobaczą cudu motoryzacji, który pojawił się w Gliwicach – kto wie, może kiedyś przejedzie on i przez Sławków. Miasto się szarpnęło i kupiło sobie skuter. Ale nie jakiś tam pierdzik w stylu „MOPLIKIEM SIE JADA NA SZYCHTA”- miasto stawia na ekologię i na przykład do urzędniczego przemieszczania się po centrum kupiło skuter na prąd.

Moda na ekologię to już nie tylko Gliwice, ale i cała Metropolia. Tu przepisy znoszące wyeliminowanie plastikowych tacek, widelczyków czy butelek PET mogą wejść szybciej, niż nakaże nam UE. Na ostatnim posiedzeniu Zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii burmistrz Wojkowic złożył wniosek w sprawie przygotowania i wdrożenia programu „Metropolia bez plastiku”. Program zakłada m.in. wprowadzenie systemu kaucyjnego za plastikowe butelki. Fajne, tylko czy my mentalnie jesteśmy gotowi na to, żeby bulić jeszcze hajsy za plastik w którym jest nasze ulubione pićko?

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close