W najnowszym odcinku programu „Polskie znaczy dobre” odwiedzimy firmę Sanit-Trans zajmującą się zagospodarowaniem odpadów.

Kraj produkcji: Polska

Rok produkcji: 2019

Przeznaczenie wiekowe: 12

Do koszy na śmieci codziennie trafia wiele odpadów. Czy wiesz, że prawie każdy odpad może zostać wykorzystany ponownie? Recycling – drugie życie śmieci.

 

Recycling to jedna z form ochrony środowiska naturalnego i sposób na nadanie śmieciom drugiego życia. Statystyczny Polak w 2017 roku wyprodukował 312 kg odpadów komunalnych, jak informuje GUS. Pozytywna wiadomość jest taka, że prawie każdy rodzaj odpadu może zostać wykorzystany ponownie.

Ponadto recycling na świecie ma się coraz lepiej! Jak podaje portal Teraz Środowisko, w 2016 zebrano 27 mln ton odpadów tworzyw sztucznych, z czego 41,6 proc. zostało poddane odzyskowi energii, 31,3 proc. odzyskano poprzez recycling właśnie, a 27,3 proc. trafiło na składowiska. W porównaniu, w 2014 udało się odzyskać 29,7 proc. w procesach recyclingu.

 

W najnowszym odcinku programu „Polskie znaczy dobre” odwiedzimy firmę Sanit-Trans zajmującą się  zagospodarowaniem odpadów.

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close